Vyberte si kvalitné tesnenia, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné a technické požiadavky

0 356

Ochrana jednotlivých súčiastok závisí aj od tesnení. Najmä v rôznych priemyselných odvetviach sú jednotlivé mechanizmy pospájané z viacerých malých častí a aby sa nepoškodili, musia byť chránené tesneniami.

Vyberte si kvalitné tesnenia, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné a technické požiadavky.

Aké kvalitné tesnenia môžete využiť?

Rotačné tesnenia

Medzi najznámejšie a často vyhľadávané tesnenia radíme rotačné tesnenia. Tesnenie vo všeobecnosti si predstavte ako súčiastku, ktorá zabraňuje predovšetkým prieniku tekutín. V prípade rotačných tesnení sa ale hovorí o hydraulickom tesnení, ktoré bránia dlhšej odstávke strojov. Využívajú sa v rôznych priemyselných odvetviach a vyrábajú sa z viacerých materiálov.

Okrem optimálneho materiálu je potrebné zohľadňovať aj optimálnu veľkosť. Keďže ide o tesnenia, navyše rotačné, žiadne odchýlky vo veľkosti nie sú možné. Rotačné tesnenia by tak stratili účinok a nespĺňali by pôvodný účel.

Rotačné tesnenia sa využívajú na ochranu ložísk, čerpadiel, prevodoviek a viacerých iných náročných rotačných zariadení.

Ak potrebujete takéto tesnenia, vyberte si firmu, ktorá vám vyrobí tesnenia v priebehu pár hodín najnovšou technológiou. Ideálne, aby vám dokázali vyrobiť rotačné tesnenia na mieru, na základe vašich požiadaviek.

Ploché tesnenia

Okrem rotačných tesnení sa máme možnosť bližšie zoznámiť aj s plochými tesneniami. Ploché tesnenia, ako už z názvu vyplýva, majú plochý tvar. Ich využitie je odlišné ako pri rotačných tesneniach. Ploché tesnenia vám vedia vyrobiť z viacerých materiálov, záleží od toho, aké potrebujete. Najčastejšie sa vyrábajú z týchto materiálov:

  • z gumy (silikón, paraguma, neoprén, NBR, SBR a ďalšie),
  • z bezazbestových tesniacich dosiek (klingerit),
  • z grafitových dosiek,
  • z plastov,
  • z mikroporéznej gumy,
  • z plste.

Ploché tesnenia sa vyrábajú z rôznych gúm. Môžeme sa stretnúť s viacerými typmi gúm. SBR je vhodná na všeobecné použitie. EPDM je dostatočne odolná voči poveternostným vplyvom a teplotám. NBR je odolná voči olejom.

Môžeme spomenúť ešte ELASTON, ktorý je vhodný ako tlmiaca podložka. V podstate je to gumová drť.

Zdroj obrázku:
ARTPROXIMO / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.