Vpustite do miestnosti viac ženskosti

0 181

Tento článok nie je zbytočný ani pre mužov. Prečo? Lebo aj oni môžu mať dcéru, ktorá práve dospieva a jej detská izba ju už otravuje. Práve tu nájdete inšpiráciu, ako by ste jej do izby mohli vniesť viac dievčenskosti či ženskosti. A samozrejme aj ženy, ktoré sa presťahovali do nového a izby sú tam neosobné a necítia sa v nich dobre, tu nájdu množstvo skvelých tipov. Kde začať?

shutterstock_156431330

Vymaľujte

Najväčší vplyv na to, ako sa v izbe cítite, má farba. Spravte si čapicu z novinového papiera a steny vymaľujte. Z akých farieb by ste mali vyberať? Svoju ideálnu ženskú farbu môžete vyloviť medzi pastelovými, krémovými či jemnými odtieňmi farieb. Veľmi pekne vyzerá pastelová ružová, oranžová, ale aj žltá či krémová. Je to jemné, nenudí to a s týmito farbami sa dá ďalej pracovať.

Objavte ženské vzory

Hneď ako vojdete do miestnosti by ste mali vedieť, že tu žije slečna či dáma. Aj preto pre tentokrát vynechajte moderné geoemetrické vzory. Radšej sa zamerajte na kvetinové, damaškové a bodkované vzory. Každý jeden z tejto trojice je však taký výrazný, že keby ste ich navzájom kombinovali, bol by z toho jeden veľký chaos a neporiadok. Preto si vyberte iba ten, ktorý sa vám páči najviac.

Aké tvary

Áno, aj tvar nábytku ovplyvňuje to, či miestnosť vyzerá žensky, alebo skôr mužsky. Preto vyberajte nábytok s nižším ťažiskom, oblejších tvarov. Ak však už máte v miestnosti minimalistický gauč ostrých tvarov, nezbavujte sa ho. Radšej ho doplňte kontrastujúcim nábytkom v spomínaných oblých tvaroch. Budú sa skvelo dopĺňať.

Nepodceňujte ani výber materiálu

Ak chcete, aby aj doplnky jasne hovorili, že to to je ženské územie, zamerajte sa hlavne na kryštál, zrkadlá či mramor. Práve takýto materiál sa hodí k nežnejšiemu pohlaviu viac ako neohobľované drevo.

Čerešnička na torte

Tou je správny a vhodný výber doplnkov. V ženskej izbe by nemali chýbať čerstvo narezané kvety, ani izbové rastliny v črepníkoch. Skvelé sú aj vankúšiky s jemným vzorom či pekný obrus.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.