Vaše kvety budú ešte krajšie a okolie získa neopakovateľný štýl vďaka ozdobným nádobám

Dosiahnete to s pomocou jednoduchých doplnkov, ktoré sú bežne dostupné v každom obchode a v niektorých prípadoch si ich môžete vytvoriť aj svojpomocne. Reč je o klasických kvetináčoch, ktoré sa v súčasných trendoch vyrábajú naozaj v rôznych prevedeniach. Základom je, že fungujú ako výtvarný prvok v spojitosti s funkčnosťou. Podporujú tvar a krásu rastlín, ktoré sú v nich umiestnené a samozrejme dokonale ladia s okolím.

Nádoby do vonkajšieho priestoru

Musia byť naozaj odolné a v niektorých prípadoch dokonca aj mrazuvzdorné. Určité rastliny, ako sú tuje a podobné stromčeky v nich potom môžeme mať na terase a pred vchodom domu umiestnené aj v zime. Odolnosť proti týmto neľútostným podmienkam je teda naozaj nutná. Výrobcovia už myslia aj na tieto veci a ponúkajú široké spektrum takýchto výrobkov. Môže to byť špeciálny plast, kov, sklolaminát, keramika, alebo terakota. Od jeho veľkosti bude záležať aj samotná veľkosť kvetu a rastliny, ktorú budete chcieť do tejto nádoby umiestniť.

Atmosféra, ktorú navodí konkrétny materiál

Keramika sa postará o jemnú romantiku a čisté línie. Biele kvetináče, v ktorých vynikne naozaj každá jedna rastlina a jej farba. Pokiaľ sa k tomu pridá aj samotná vôňa kvetu a záhrady, luxus takto dosiahnutý bude naozaj neopakovateľný.

Podobne môžete využiť aj staré kovové vedro, ktoré je vám známe z časov minulých. Môžete si ho kúpiť aj v klasickom obchode. Je ideálny na prenášanie, pretože tieto vedierka nie sú svojou hmotnosťou príliš zaťažené.

Nie vždy však bude od samotnej nádoby závisieť, ako vyzerá konkrétna rastlinka. Ak sa o ňu starať vám povedia v kvetinárstve a záhradníctve. Väčšina rastlín však miluje svetlo, no na priamom slnku pri vysokých stupňoch toho asi moc nezvládne, pokiaľ nie je dostatočne zavlažovaná. Dôležité je zabezpečenie aj správneho odtekania vody z kvetináča a nádoby, v opačnom prípade môže zostať ozdobným prvkom len samotná nádoba.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.