Váhate s kúpou novej nehnuteľnosti? Poradíme vám, ako si vybrať dom podľa znamenia zverokruhu

0 377

Ak by ste si mohli vybrať, aký by bol váš ideálny domov? Útulná nehnuteľnosť s menším pozemkom alebo vila pri mori? Možností je niekoľko a nie vždy rozhodujú len financie. Navrhujeme preto, aby ste sa na túto otázku pozreli z neobvyklého uhla pohľadu a poprosili o radu hviezdy.

Horoskopy tu odjakživa boli aj budú. Niekto v ne verí natoľko, že si podľa nich naplánuje prechádzku so psom alebo pohovor. A pre iného sú iba témou rozhovoru a dôvodom na smiech. V každom prípade má dátum vášho narodenia a astrológia, ktorá ho skúma, v našom živote význam. A dnes, práve teraz si s jej pomocou môžete uľahčiť aj výber vášho nového domu. Ak nič iné, utvrdíte sa v tom, čo ste možno dávno vedeli, alebo budete príjemne prekvapení.

Ideály sú ako hviezdy. Nemožno ich dosiahnuť, ale možno sa podľa nich orientovať.“

(Carl Schurz)

Baran miluje svetlo

Všetko na tomto svete je cyklické, a preto neprekvapuje skutočnosť, že v posledných rokoch sa modernizmus v polovici dvadsiateho storočia začal vracať do módy. Obrovské a zdanlivo plynúce do seba priestory charakteristické v tomto štýle, akoby špeciálne vytvorené pre predstaviteľov ohnivého znamenia, naklonené dobrodružstvu.

Rovnako ako iné silné osobnosti, ani Baran netoleruje obmedzenia. Otvorená dispozícia secesných domov umožňuje zástupcom tohto znamenia odhaliť ich potenciál a chrániť svoj vlastný priestor pred cudzími ľuďmi. V dome tohto znamenia nesmie chýbať veľa svetla, ktoré potrebuje pre svoj aktívny životný štýl.

Býk si potrpí na detaily

Ste veľmi praktickí, ale zároveň milujete nádhernú estetiku, takže niet divu, že vám viktoriánsky dom dokonale vyhovuje. Základnou črtou bude v tomto prípade dôraz na detail.

Na jednej strane všetko pôsobí klasicky a na druhej má jas a individualitu, čo spolu vytvára atmosféru „regality“ a elegancie (nie je náhoda, že tento štýl dostal svoje meno od samotnej kráľovnej Viktórie). Zdobené okná z farebného skla a zložité rebríky nenechajú Býkov ľahostajným.

Blíženci milujú rôznorodosť

Ste eklektický, milujúci priestor a živú, veselú dispozíciu. To znamená, že dom v stredomorskom štýle je pre vás ideálnou voľbou. Pre budovy tohto typu sú charakteristické veľké okná, ktoré nielen vizuálne rozširujú priestor, ale tiež spájajú vonkajšie a vnútorné prostredie.

Veľa priestoru je tu vyhradených pre terasy a ďalšie miesta určené na oddych a stretnutia, ktoré komunikatívni a citliví Blíženci potrebujú. Ďalšou výhodou tohto štýlu je možnosť hrať sa so žiarivými a jedinečnými farbami. Výhodou tohto znamenia je ich rôznorodosť, čo sa odráža aj v ich domove.

Rak dá prednosť vidieckemu štýlu

Ste veľmi súcitný, romantický a nostalgický človek, a preto je váš domov plný kvetinových vzorov, fotografií a starožitných predmetov. Milujete domácu (vidiecku) atmosféru, a preto by pre vás bola malá anglická chata ideálna. Veľké a láskavé srdce vás tiahne k rodičovskému domu, v ktorom by ste najradšej strávili celý život.

Ak nie, snažíte sa ho vytvoriť si vo vlastnom byte, v ktorom nesmie chýbať krásne zrkadlo, čo pocit vzdušnosti a otvorených priestorov ešte viac umocní.

Lev si potrpí na luxus

Milujete hazard, máte charizmu a ste neustále v centre pozornosti. Dom postavený na zámku je presne to, čo potrebujete! Aj keď sa zdá, že myšlienka bývania na hrade je pre niektorých ľudí veľmi pritiahnutá a vzdialená od reality, Lev si dokáže splniť svoje sny a plány bez ohľadu na názory ostatných.

Majestátnosť a dominancia sú prvé združenia, ktoré prichádzajú na myseľ, keď uvažujete o svojom vlastnom zámku. A práve tieto slová sú najvhodnejšie na opísanie charakteru ľudí v znamení Leva. Ak je to rodinný dom, potom musí byť najväčší a najzreteľnejší, doplnený o dizajnérske kúsky a doplnky.

Panna miluje harmóniu

Ste praktický, racionálny a ľahko komunikujúci človek. Preto je dom v modernom štýle pre vás ideálny. Zástupcovia tohto znamenia netolerujú vo svojom živote chaos a zmätok, majú radi štruktúru a istotu, ktorú by mohli mať pod kontrolou.

Jednoduchosť a funkčnosť moderných domov zariadených s ohľadom na životné prostredie dáva Pannám slobodu voľby a schopnosť riešiť akékoľvek problémy. Pod dokonalosť bývania ľudí v tomto znamení sa podpisuje aj vzájomná harmónia.

Váhy potrebujú symetriu

Atmosféra francúzskej provincie vyhovuje tvorivej a romantickej povahe Váh. Zástupcovia tohto znamenia milujú rovnováhu a harmóniu, ktorej potrebu ľahko splnia symetrické proporcie charakteristické pre tento provensálsky štýl a jasné línie.

Atmosféra a elegancia takýchto domov neprekračuje povolené hranice a nezmenia sa na zlý vkus hraničiaci s gýčom, pretože ľudia v znamení Váh milujú krásu a umenie. Ďalším plusom je veľký vnútorný a vonkajší priestor, ktorý vám neumožňuje premýšľať nad tým, či je v dome dostatok priestoru.

Škorpión kladie dôraz na istotu a bezpečie

Ste záhadní, tajní a radi zaujmete ostatných. Zrub vám bude vyhovovať viac, ako si viete predstaviť! Koniec koncov, nemusí to byť malý zrub. Vaša chata môže byť malá a skromná, ale aj pevná a extravagantná.

Hlavná vec, ktorú by takýto domov mal dať svojmu majiteľovi, je možnosť odísť do dôchodku a schovať sa v ňom pred zvedavými očami okolia. Chaty boli vždy zahalené rúškom tajomstva, čo je pre Škorpióna nespornou výhodou.

Strelec by ocenil dom na kolesách

Strelec je optimistický a dlhodobo nemôže a nedokáže sedieť na jednom mieste. Samotná myšlienka byť pripútaný k určitému miestu sa zdá byť pre predstaviteľov tohto znamenia absurdná a nepraktická. Preto by bol pre Strelcov najvhodnejší „dom na kolesách“. Malý dom, ktorý si v posledných rokoch získal popularitu. Niečo ako bungalov.

V takomto dome Strelca sa venuje pozornosť každému detailu, ktorý odráža jeho individualitu. Pre svoj život potrebuje otvorené priestory a rastliny pôsobiace exotickým dojmom.

Kozorožec uprednostňuje mestský štýl

Do účelového životného štýlu a na vytvorenie kariéry Kozorožca sa dokonale hodí mestský byt. Život vo veľkom meste dáva zástupcom tohto znamenia nielen príležitosť byť neustále v kontakte s priateľmi, ale aj mobilitu, ktorá im umožňuje rýchlo sa premiestniť na iné miesto.

Prenajaté mestské byty majú navyše často dobre premyslený a niekedy celkom originálny dizajn. Kozorožci vďaka tomu potom bývajú ušľachtilo a milujú moderné priestory, ktoré podporujú ich kreatívne myšlienky.

Vodnár nechce bývať ako všetci ostatní

Ste veľmi vynikajúci človek, pre ktorého je ťažké zostať a kráčať v zaužívaných koľajach. Vodnár sa vyznačuje spontánnosťou a niekedy dokonca skutočnou dezorganizáciou. Často sa však stará o ochranu životného prostredia, preto by ľudia patriaci k tomuto znameniu mali venovať pozornosť eko-stavbám.

Vodnári milujú svetlo a priestor, a vyhýbajú sa veciam, ktoré by urobili ich život príliš statickým a fádnym. Čerešničkou na torte je pre ľudí v tomto znamení prítomnosť ich prírodného živlu (vody) v tesnej blízkosti domova. A presne podľa toho si ho chcú aj zariadiť.

Ryby túžia po dome so záhradou

Sú kreatívne a milujú snívanie a fantáziu. Zároveň sa vyznačujú individualizmom a neochotou sa v čomkoľvek podobať iným. Preto sa od týchto pocitov nebudú líšiť ani svetlé farby a zariadenie celého interiéru. Všetko je ale vkusne zladené a nikdy zbytočne prehnané. Často je pre nich dôležitejšia záhrada, ako interiér, preto túžia po domove s krásne veľkým pozemkom v blízkosti vhodného toku.

Tak, čo, našli by ste si podľa svojho znamenia vysnívaní domov aj vy?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.