Urobte zo svojej kuchyne bezpečnejšie miesto

0 236

Bezpečnosť v domove nie je iba o tom, aby ste zabránili dostať sa zlodejom do bytu či domu, ale aj o tom, aby ste sa tu cítili bezpečne aj vy a vaša rodina. A práve kuchyňa je jedným z najnebezpečnejších miest – plynový šporák, ostré nože, chemikálie na čistenie či vriaca voda sú v niektorých prípadoch zásadnou hrozbou. Čo by ste mali urobiť, aby ste sa vo svojej kuchyni cítili bezpečnejšie?

shutterstock_60692407-1

Pridajte hasiaci prístroj

Plynový šporák je dosť veľkým rizikom požiaru, stačí iba trochu nepozornosti a môže vzniknúť požiar – varíte a utierku položíte blízko ohňa a začne vám horieť. Aj preto je lepšie v kuchyni mať po ruke vždy hasiaci prístroj a nepodceňujte ani detektor požiaru. V prípade, že chcete minimalizovať toto riziko, vymeňte plynový šporák za elektrický.

Použite zábranu

Môžete byť aj ten najopatrnejší rodič na svete, stačí však iba chvíľka nepozornosti a zrazu do kuchyne príde dieťa. Začne so svojimi nájazdmi zvedavosti a môže sa porezať či v horšom prípade na seba stiahnuť hrniec s horúcou polievkou. Aj preto používajte zábranu do kuchyne, zíde sa vám aj vtedy, keď máte domáce zvieratá.

Slabé svetlo? Napravte to

V kuchyni je veľmi dôležité mať všetko pod dohľadom, aj preto, ak sa vám zdá, že vaša kuchyňa je príliš tmavá, pridajte tam nejaké svetlo navyše. Lampa, reflektor či osvetlenie pod kuchynské skrinky. Tiež je lepšie, keď sa nesnažíte o multitasking a vždy sa plne sústredíte iba na jednu vec, aby ste nekrájali mrkvu, nemiešali cibuľu na panvici a necedili cestoviny naraz. Aj z tohto dôvodu je lepšie, keď máte veci, ktoré často používate, na jednom mieste, aby ste nemuseli behať po celej kuchyni ako mustang prériou.

Dbajte na hygienu

Vaše zdravie je v ohrození nielen vtedy, keď máte v kuchyni desiatky ostrých nožov, ale aj vtedy, keď zanedbávate hygienu. Doska na krájanie je skvelým miestom pre baktérie. Aj preto ju pravidelne umývajte a nebojte sa použiť dezinfekčné prostriedky. Miesto utierania kuchynskou utierkou ju nechajte vyschnúť na slnku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.