Toto sa vám zíde pred kúpou nového matraca

0 193

Vyber matraca nie je nič jednoduché, ale ak dokážete zvládnuť túto namáhavú púť, vaše telo sa vám za to odmení kvalitnejším spánkom. Lebo práve to, na čom spíte, do značnej miery ovplyvňuje to, či sa ráno zobudíte plný sily, alebo dolámaný, ako by vás niekto celú noc mučil. Na čo by ste sa mali pred kúpou zamerať?

shutterstock_110804156

1. Správna veľkosť

V prvom rade by ste sa mali zamerať na správnu veľkosť matraca. Ak máte manželskú posteľ, je lepšie, keď si miesto jedného veľkého matraca vyberiete dva menšie. Prečo? Pretože každý z partnerov si môže vybrať typ aj tvrdosť matraca, ktorá mu najviac vyhovuje. A čo robiť v prípade, že máte posteľ atypických rozmerov? Môžete ostať pokojný, dnes vám vyrobia matrac na mieru bez toho, aby ste zaň museli niečo priplácať.

2. Pred kúpou si matrac vyskúšajte

Môžete si prečítať tisíc návodov ako kupovať matrac, ale ak si ho nevyskúšate naživo, nebudete mať stopercentnú istotu, že vám bude sedieť. Alebo skôr ležať? Aj preto je to komplikovanejšie, ak si chcete objednať matrac z eshopu. V takom prípade sa spýtajte, či obchod nemá vlastný showroom, prípadne ako je to s výmenou, ak by vám matrac nevyhovoval.

3. Akú tvrdosť a typ potrebujete

V zásade platí, že čím viac kilogramov máte, tým viac by vás mali zaujímať tvrdšie matrace. A platí to aj naopak – pre ľudí s ľahšou telesnou schránkou sú lepšie mäkšie matrace. A aký typ? Na výber máte z taštičkového, sendvičového, latexového či matracu s pamäťovou penou. Ktorý je ten najlepší? Záleží to od veľa premenných – či máte sedavé zamestnanie, športujete, máte astmu či alergiu. Aj preto je lepšie, keď sa poradíte s predajcom a ten vám už odporučí konkrétny typ.

4. Kvalitný rošt pomôže kvalite spánku

Pre dnešné matrace je lepšie, keď ich máte na lamelovom rošte, aby mohli dýchať. Zároveň im takto predĺžite životnosť. Môžete zabudnúť aj na to, že pružinové matrace na lamelové rošty nepatria, pretože ich dnešná kvalita je vysoká a pružiny sa nezdeformujú ani pri rozličnom pôsobení tlaku.

5. Pripravte si dobrý rozpočet

Ak chcete kvalitný matrac, pripravte si dostatočne veľký rozpočet. Tie kvalitnejšie matrace na jednolôžkovú posteľ za menej ako 100 eur nekúpite. Ide o kvalitu vášho spánku, tak neváhajte a priplaťte si. Vaše telo to rozhodne ocení.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.