Tipy na zveľadenie interiéru, exteriéru a záhrady

0 148

S príchodom teplých dní máme tendenciu viac času tráviť vonku. Venujeme sa záhradke, oddychujeme na terase a pomaly sa púšťame do upratovania pivničných priestorov.

Ak by ste si chceli zveľadiť interiér, ale aj exteriér rodinného domu, máme pre vás pár zaujímavých tipov.

Exteriér a záhrada

Ak si túžite zveľadiť exteriér a záhradu, odporúčame vám kúpiť si záhradnú hojdačku. Vytvorí vám príjemné miesto na oddych počas horúcich letných dní a počas letných večerov si na nej budete môcť dopriať romantiku v podobe pozorovania hviezd.

Zveľadiť záhradku si môžete vytvorením živého plota. Odporúčame posadiť popínavé rastlinky ako napríklad brečtan, pavinič, či pekné fotínie. Tie vám veľmi rýchlo vyrastú, takže sa už o pár mesiacov budete môcť tešiť peknému živému plotu.

Ak si chcete skrášliť vstup do exteriéru, na vchodové dvere si môžete vytvoriť pekný veniec zo sušených kvetov, ale aj zo živých. Pomaly, ale isto sa rozbieha aj rast levandule.

Urobte si pozdĺž chodníka k schodom a k vchodovým dverám záhon krásnych levandulí.

K živému plotu, ak sa rozhodnete nekúpiť si záhradnú hojdačku, odporúčame umiestniť masívnu drevenú záhradnú lavičku. Ak nechcete drevenú, uprednostnite kovovú.

Interiér

V interiéri oceníte nové živé kvety na parapetách. Ak máte zariadené aj podkrovie, skúste staré opotrebované žalúzia na strešných oknách vymeniť za modernejšie tienenie. Ak je potrebné, objednajte nové strešné okná a dajte si ich vymeniť.

Interiér skrášlite okrem kvetov a novej tieniacej techniky v podkroví aj novými kusovými kobercami. Do obývačky kúpte dlhovlasý svetlý kusový koberec s geometrickými tvarmi. Do spálne malé huňaté koberčeky farebne ladiace s farbou stien.

Príjemným osviežením jednotlivých miestností bude nový bytový textil ako dekoračné vankúše, deky, obrusy/behúne.

Zdroj obrázka:

Autor: Brilliant Eye / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.