Tipy ako si zlepšiť podmienky na bývanie v paneláku

0 169

Veľký záujem o bývanie v bytoch a nedostatok voľných bytov je hlavnou príčinou zvyšovania cien nehnuteľností v mestách. Ak ale bývate v paneláku a chceli by ste si zlepšiť podmienky na bývanie, odporúčame vám držať sa týchto rád.

Kročajová izolácia a zvuková izolácia stien

Zvuky prichádzajúce od susedov sú veľmi nepríjemné. Pomôcť vám v tomto môže aj zvuková izolácia bytu. Odporúčame zamerať sa okrem stien a stropu aj na podlahy. Ak ste si vedomí, že kráčaním robíte hluk, nakoľko sa už na to susedia boli u vás sťažovať, odporúčame vám účinnú kročajovú izoláciu. Najkvalitnejšia kročajová izolácia pomôže ochrániť susedov od kráčania, dupotu, posúvania stoličiek. Pomôže vám eliminovať zvuk, ktorý vzniká pri kontakte s podlahou.

Ak sa rozhodnete pre kročajovú izoláciu a zvukovú izoláciu stien, odporúčame vám nájsť si takú firmu, ktorá na izoláciu použije ten najkvalitnejší materiál.

Problémy s akustikou

Zlé podmienky na bývanie automaticky nemáme len v starých panelákoch. Môže sa stať, že aj v nových moderne postavených panelákoch vám nemusí všetko vyhovovať. Moderné paneláky sa stavajú s veľkými presklenenými plochami a stáva sa, že sa objavia problémy s akustikou. Tieto problémy dokáže vyriešiť dobrá akustická pena, ktorá vám odstráni tieto problémy. Pena je vhodná na zníženie doby dozvuku – ozveny v priestore, kde vzniká nadmerný hluk.

Bezpečnostné vchodové dvere

Keďže v paneláku zdieľate spoločný vchod s viacerými rodinami, je potrebné namiesto klasických vchodových dverí dávať skôr bezpečnostné dvere. Neodporúčame vám práve na bezpečných dverách šetriť. Je to investícia na dlhé desaťročia, preto je lepšie overiť si kvalitu a kupovať naozaj len tie najkvalitnejšie vchodové dvere.

Zlepšiť podmienky na bývanie v panelákovom byte môžete aj výmenou starých okien za nové plastové. Niekedy stačí skontrolovať len tesnenie okien.

Zdroj obrázka:

Autor: Brilliant Eye / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.