Staré veci nepatria do koša. Čo môžete v domácnosti zúžitkovať?

0 230

Z času na čas, keď sa nám naskytne viac času na relax a vyhľadávanie zaujímavostí na internete, hľadáme inšpirácie, ktoré by sme mohli praktizovať aj u nás doma. Niekedy však výsledok nie je taký, ako by sme očakávali a ostávame sklamaný. Snažíme sa pretriediť staré veci a dekorácie a vyhadzujeme ich, alebo ich dávame na povalu. Niektoré staré veci však nepatria do koša. Čo môžete zúžitkovať?

Drevené stoličky po starých rodičoch

Ak máte na povale alebo v šope staré stoličky ešte po starých rodičov a sú v zachovalom stave, nevyhadzujte ich. Kúpte si bielu farbu, natrite ich a vytvorte z nich ideálny dekoračný stolík, na ktorý môžete umiestniť kvet v mohutnom kvetináči – fikus, poprípade veľmi obľúbený a zdraviu prospešný Svokrin jazyk. Drevené stoličky sa vám skvele hodia do minimalisticky zariadeného bytu a krásne vyplnia hluché miesto v kútoch izieb.

Staré drevené rámy

Ak doma nájdete okrem drevených stoličiek aj staré obrazy, poprípade len rámy, nevyhadzujte ich. Aj takéto obrazy môžu vyzerať ako nové. Opäť si kúpte kvalitnú farbu na drevo, natrite ich, natlčte po bokoch klince. Jednotlivé klince následne pospájajte so špagátom a tento „obraz“ môžete využiť buď na vešanie vlastných fotografií, alebo si ho môžete dať do spálne a na tieto špagátiky si budete vešať bižutériu.

Drevený rebrík

Ak ste našli starý ošarpaný drevený rebrík a milujete rustikálny štýl, tak potom vám odporúčame tento starý rebrík namontovať na stenu. Priestor medzi jednotlivými schodíkmi môžete využiť napríklad na odkladanie knižiek.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.