Sprchový kút alebo vaňa? Zoznámte sa s ich výhodami a nevýhodami

0 166

Prerábate kúpeľňu a rozhodujete sa nad tým, či ponecháte vaňu alebo si zaobstaráte sprchový kút? My sme pre vás priniesli zoznam výhod a nevýhod vane a sprchového kúta.

By: Lindsay Grant
By: Lindsay Grant

Výhody a nevýhody vane

 

Vanička je v domácnostiach čoraz menej obľúbená. Najmä preto lebo čím sme starší, tým sa nám ťažšie do nej vchádza. To je asi jedna najväčšia nevýhoda. Zamyslime sa však, existujú ešte nejaké ďalšie nevýhody? Vaňa má jednoznačne viac výhod. Dáme si príklad: Máte malé dieťa. Kde ho okúpete ak nie vo vani? Malé detičky sú živšie, šplechocú a vám po kúpeli ostávajú len oči pre plač. Utieranie, utieranie a ešte raz utieranie. Tomu sa môžete vyhnúť akonáhle si ponecháte vo svojej kúpeľni vaňu. Veľkým plusom pre vaňu je aj možnosť prania vo vani. Ručné pranie je vo vašej domácnosti vyžadované. Viete si predstaviť prať alebo plákať v sprchovom kúte?

Bez ohľadu na to, kto z vás by si nechcel poležať vo vani so šampanským v ruke? Veríme, že nikto z vás by nebol proti. Vaňa si však vyžaduje väčšie priestory. Domácnosti, ktoré nedisponujú veľkými kúpeľňami, majú často krát smolu – nemôžu si vyberať a musia sa uspokojiť so sprchovým kútom.

Vaňu si však zamilujete. Oddych po ťažkom pracovnom dni a hlavne zdarma. Vaše telo si nevyžaduje kúpele, za ktoré by ste zaplatili nemalé peniaze.

Prečo by ste si mali zaobstarať sprchový kút?

Výhody a nevýhody sprchového kútu

 

Pribúdajúcim vekom oceníte sprchový kút. Ľahší prístup, žiadne ohrozenie na zdraví – toto všetko môžete očakávať pri kúpe sprchového kúta. Je vhodný práve pre tých, ktorí začali preferovať viac sprchovanie ako kúpanie. Výhodou sprchového kúta je aj to, že vám ušetrí miesto. Nevýhodou je najmä komplikované kúpanie malých detičiek. Ak máte doma sprchový kút, tak vám neostáva nič iné ako sa so svojim drobcom kúpať. Máte možnosť si kúpiť väčšiu vaničku do sprchového kúta, avšak je to veľmi nepraktické pre kúpanie vášho dieťatka. Aj vaše kríže by si to odniesli.

To, ako sa rozhodnete je len a len na vás. Dôležité však je zvážiť veľkosť vaše kúpeľne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.