Sklad a manipulačná technika

0 189

Viesť firmu nie je vôbec jednoduché. Ako sa hovorí musíte mať niečo v rukách a aj v hlave. A hlavne ak podnikáte v nie práve jednoduchom odvetví. Dobré vybavenie podniku, či vašej prevádzky by malo byť samozrejmosťou. Ak podnikáte s menšími produktami, či rôznymi dielmi potom by ste nemali rozmýšľať nad možnosťou zadovážiť si sklad ale hneď tak aj urobiť. Získate tak viacej priestoru v prevádzke a budete mať lepší prehľad produktov.

Samozrejme, že pred tým ako sa budete rozhodovať pre typ skladu, zvážte predmet vášho podnikania, blízkosť a hlavne veľkosť skladu. Samozrejme, že ak máte v ponuke menšie portfólio produktov bol by vám veľký sklad zbytočný a naopak. V menšom sklade si vystačíte sem tam aj sami alebo sa vám zídu tak dvaja skladníci. Tí sa musia v sklade dobre orientovať a zásoby mať pekne roztriedené, rozdelené a označené. S týmto s však nevystačíte vo veľkom sklade. Manipulačná a skladová technika je niečo čomu sa zrejme nevyhnete. A rovnako oceníte v skladoch aj vysokozdvižné vozíky. Medzi techniku zaraďujeme stroje na manipuláciu s predmetmi alebo produktami vo vnútri skladu. Na naskladnenie a manipuláciu vo vnútri skladu nám slúžia nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky, dopravníky a prekladače tovaru ale aj nákladkové rampy.

Skladová technika obsahuje čítačky čiarových kódov ale tiež aj skladový software, ktorý prepája podnikové účtovníctvo so skutočným množstvom zásob v sklade. Vysokozdvižné vozíky pomôžu tam kde malé už nestačia. Na rozdiel od nich zvláda vertikálnu manipuláciu a teda ukladať palety na seba, alebo ich zakladať do regálov.

Foto By: Mark Hunter

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.