Rady, ako zabezpečiť dom proti vlámaniu

0 185

Obávate sa, či sú váš byt či dom v bezpečí a dostatočne chránené pred nepovolanými návštevníkmi? Nemusíte sa zbytočne trápiť, stačí, ak stavíte na jednoduché, spoľahlivé a účinné spôsoby zabezpečenia domu. Kamerové systémy, domový alarm či senzor pohybu – to všetko môžete mať, ak chcete mať domácnosť pod kontrolou.

Štatistiky varujú, poisťovne nemusia škodu preplatiť

Podľa štatistík polícia na Slovensku ročne eviduje viac ako 15 000 vlámaní do rôznych objektov – bytov, domov či chát. Len u troch percent všetkých vlámaní poisťovne preplatili spôsobené škody, zvyšných 97 percent objektov nebolo zabezpečených. A pritom stačí tak málo. Zaobstarať si vhodný kamerový systém, teda bezpečnostnú kameru do domu či bytu, nechať si namontovať bezpečnostné dvere či domový alarm, spolu so senzorom pohybu. Monitorovacie bezpečnostné zariadenia už nie sú v dnešnej dobe žiadnym luxusom, treba si však vybrať tie správne. Hovorí sa: dom či byt sú chránené do takej miery, aká je ich najslabšia časť. Nešetrite preto na nesprávnom mieste, dbajte na základné zásady bezpečnosti a dajte na rady expertov z praxe.

The woman entering code into the keypad of the alarm system and activates the alarm
The woman entering code into the keypad of the alarm system and activates the alarm

Neviete ako na to? Poraďte sa s odborníkmi

Na slovenskom trhu je široká ponuka elektronických zabezpečovacích systémov, ktorých kvalita, funkčnosť a cena sa pohybuje v rozmedzí od sto až po niekoľko tisíc eur. Nie je jednoduché sa v tom zorientovať. Poplašné zariadenie sa skladá z kontaktov, senzorov pohybu, ústredne a bytového alarmu, teda komponentov, ktoré registrujú a hlásia neoprávnené vniknutie do domu. Aby však bolo dostatočne účinné, je vhodné poradiť sa s odborníkmi, rovnako ako keď si kupujete počítač alebo auto, uvádza portál secar.sk. Moderná technika dnes už vie takmer všetko. Z bezpečnostnej kamery môžete na telefón dostať obrázok, kto sa pohybuje po vašom dome, ústredňa vám dokáže poslať textovú správu o tom, že sa aktivoval senzor pohybu, alebo rovno zavolá ochranku. O všetkom, čo sa vo vašej domácnosti deje, máte jednoducho neustále prehľad prostredníctvom svojho mobilu alebo internetu. 

Dajte si vypracovať bezpečnostný plán

Potenciálnych zlodejov zvykne odradiť už to, že máte v dome alebo byte bezpečnostné dvere alebo na viditeľnom mieste inštalovaný alarm. Dôležité je, aby boli jednotlivé prvky ochrany domu či bytu zladené – ak sa rozhodnete pre určitý stupeň bezpečnosti, mali by ste ho dodržať aj na oknách, aj na dverách. Pri zabezpečení domu dbajú bezpečnostní experti z praxe na všetky možné bezpečnostné vstupy. „Vypracovávame plán pohybových a magnetických čidiel tak, aby pri každom narušení prišiel poplach. V prípade, že v dome alebo na pozemku máte domáce zviera, umiestňujeme čidlá, ktoré vedia rozpoznať domáce zvieratá a tak nevzniknú falošné poplachy,“ spresňuje portál secar. Zabezpečenie domu je samozrejme pre každého individuálna záležitosť. Preto je vhodné vyžiadať si vypracovať technickú obhliadku objektu, kde vám technik  povie odporúčané a navrhne optimálne riešenie priamo pre váš dom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.