Premýšľate o novej podlahe? Aj malý zásah môže výrazne ovplyvniť vzhľad celej miestnosti

Jedna vec je estetický dojem, druhá sú praktické vlastnosti, na ktoré by sa malo pri výbere akéhokoľvek doplnku myslieť. Moderné podlahy vás v tomto smere určite nesklamú a tieto požiadavky splnia do najmenšieho detailu.

Koberec je a bude stálou súčasťou našich domácností

Aj keď sú vlastnosti moderných podlahových krytín na výslní, bez koberca si to jednoducho nevieme predstaviť. Jeho komfort celú miestnosť zútulní a dodá jej úplne nový rozmer. V súčasnosti sa uprednostňujú najmä tie kusové, ktorých výhody spočívajú v niekoľkých veciach.

Ako ich zladiť s okolím?

Koberec si môžete vybrať extravagantný, klasický s orientálnym vzorom, detský alebo jednofarebný. Základom je, aby ste ho zladili aj s celým priestorom. Pomôcť vám môže rovnaká farba kobercov a vankúšov alebo závesov na okne, prípadne vo farbe koberca môžete do priestoru umiestniť aj veľkú vázu.

PVC krytina do domácnosti s deťmi

Kto má doma malé deti, by si mal dobre rozmyslieť, aký typ vlasu koberca bude preferovať. Vieme, že chcete byť čo najviac trendy, no vysoký a huňatý koberec sa do domácnosti s deťmi asi moc nehodí. Jeho údržba je náročná a malým deťom to vysvetlíte veľmi ťažko.

Tu by sa zdala byť najefektívnejšia podlahová krytina z PVC, ktorá je dnes široko škálovaná, čo sa týka vzorov, farieb a dezénu.

Týmto materiálom dotvoríte akúkoľvek miestnosť. Spracovanie je na tak vysokej úrovni, že voľným okom a na prvý pohľad nevidíte rozdiel v origináli. Takto si môžete za lacný peniaz vybrať obľúbenú drevenú podlahu z PVC materiálu, na ktorú si v prípade potreby umiestnite spomínaný koberec.

 

Úžitkové vlastnosti podlahových krytín z PVC

Tieto podlahy sa predávajú najčastejšie v rolkách šírky od 2 do 5 m, aby čo najlepšie a najviac zvládli pokryť danú plochu v miestnosti. Okrem toho, že spĺňajú najvyššie štandardy estetiky, disponujú aj niekoľkými úžitkovými vlastnosťami.

Tepelná vodivosť, odolnosť proti vlhkosti, tlmenie krokového hluku a jednoduchá údržba. Výhod majú naozaj niekoľko a je len na vás, ktoré z nich najviac uprednostníte.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.