Predĺžte životnosť nábytku

0 169

Hoci o niektorých kúskoch nábytku si môžete myslieť, že sú nesmrteľné, raz aj oni skončia ako prach. Ak však máte doma nejaký obľúbený kúsok, skrinku, sedačku či kreslo, o ktoré by ste nechceli nikdy prísť, tu je niekoľko tipov, čomu sa vyhnúť, aby ste predĺžili životnosť vášmu nábytku. Nie je to nič komplikované, čo by ste nezvládli. Začnite napríklad týmto.

shutterstock_267206270

Nábytok nešúchajte po zemi

Nie každý má takú silu ako Corgoň, ak však nevládzete pohnúť posteľou či skriňou, nešúchajte ju po zemi, a to kvôli dvom dôvodom. Tým prvým je, že si zničíte podlahu či koberec. A tým druhým je, že si ničíte nábytok, takže ak je niečo nad vaše sily, poproste kamaráta, či by vám za pivo neprišiel pomôcť.

Nábytku venujte potrebnú starostlivosť

Aby ste sa postupne nerozpadli, aj vy sa pravidelne umývate. A to isté by ste mali dopriať vášmu nábytku, ak chcete predĺžiť jeho životnosť. Utierajte prach, vysávajte pod sedačkou, pod matracmi, používajte rôzne čistiace a impregnačné spreje, ktoré predlžujú životnosť nábytku.

Pozor na slnko a vlhkosť

Vystavovať nábytok priamemu slnku alebo vlhkosti je to najhoršie, čo môžete urobiť. Napríklad taká kožená sedačka, ktorá má životnosť aj 30 rokov, vám počas jednej zimy môže popraskať. Prečo? Pretože ste ju nechali pri radiátore. Pre drevený nábytok je zase smrteľná vlhkosť, ktorá môže spôsobiť stratu jeho pôvodných vlastností a aj tvaru.

Chcete kvalitu? Nešetrite

Ak chcete nábytok, ktorý vám aj dlho vydrží a nevyzerá len dobre, nebojte sa vyťažiť maximum zo svojho rozpočtu. Jasné, nie každý je milionár, aby si mohol dovoliť kupovať najdrahší a najkvalitnejší nábytok, ale ak ste si raz stanovili rozpočet, tak pokojne ho celý využite na to, aby ste si kúpili skutočnú kvalitu, ktorá niečo vydrží.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.