Práčka a žehlička v jednom. Ideálny spotrebič nie len pre mužov

0 217

Možno to nie je ani tak priorita samotných mužov, ktorý by niečo podobné určite ocenili. Veríme, že aj nejedna žena by návrh kórejskej dizajnérky uvítala vo svoje domácnosti. Myslíte si, že mať práčku a žehličku v jednom je myšlienka vzdialenej budúcnosti? Nie, je to dizajnový prototyp a koncept, ktorý sa rozhodla uviesť do povedomia verejnosti Jiyeun Yoon z Južnej Kórey.

Dizajn kuchynského spotrebiča

V podstate tak vyzerá aj samotný návrh spomínanej dvojice spotrebičov, len je všetko v prevedení nádhernej bielej farby. V týchto krajinách nie je o bizarné nápady núdza nikdy, a toto je jedna zo súčasných noviniek, ktorá by si svojich užívateľov našla naozaj v každej krajine.

Riešenie pre vyťažených

Všetci veľmi dobre poznajú ten problém, kedy po práci a príchode domov musíme premýšľať nad tým, že je potrebné vyprať veci, ktoré by sa nám zišli na zajtrajšie jednanie. Pre krátkosť času to však nemáme šancu stihnúť. Táto práčka a žehlička v jednom sa postará o vypranie presne takéhoto množstva prádla na druhý deň. Výhodou je, že nemusíte čakať na zdĺhavé a niekoľkodňové sušenie. Návrh tejto dizajnérky stihne všetko v priebehu niekoľkých hodín.

Princíp hriankovača

Funguje na ňom aj táto možno budúca vychytávka. Základom je vešiak, na ktorý musíme spomínané oblečenie zavesiť tak, ako chceme aby bolo vyžehlené. Vešiak so zaveseným oblečením sa zasunie do priestoru práčky, čím sa z vrchnej strany uzavrie a môže začať samotný proces prania. Keď sa ten dokončí, začne proces sušenia, ktorý je nám známy z našich sušičiek.

Návrh zatiaľ nie je konštruovaný na spracovanie veľkých objemov bielizne a ostatného oblečenia, ale v budúcnosti sa to samozrejme nedá vylúčiť. V tejto krajine vychádzajúceho slnka celkom určite nie. Myslíme si, že na bežné potreby by sa však veľmi cenila aj v našich podmienkach, a to nie len pre slobodných mužov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.