Poznáte trendy v bývaní na rok 2016?

Rok 2016 priniesol mnoho nových aj recyklovaných trendov, ktoré tu budú s nami ešte dlho. Jasné, ukázali sa aj také, ktoré čoskoro vyšumia do zabudnutia, no dnešný minimalizmus a hravosť s farbami je prísľubom toho, že ak si zariadite bývanie podľa toho, čo je dnes v kurze, bude to ešte poriadne dlho nadčasové. Tieto štyri trendy by nemali chýbať ani vo vašej domácnosti.

Art deco vzory a tvary

Art deco je populárne hnutie v architektúre a umení, ktoré prišlo na svet v roku 1920 a aj dodnes si drží sympatie medzi architektmi a dizajnérmi. Dnes je táto vlna znova aktuálna, a preto by ani vo vašej domácnosti nemali chýbať geometrické tvary a hlavne využite kovov – medi, striebra či mosadze. Veľmi pekné sú napríklad osemuholníkové drevené poličky, ktoré na stene vyzerajú ako včelí plast, osemstenné kovové konštrukcie, ktoré slúžia ako tienidlá na lampu či tapety s geometrickými vzormi.

Remeselné výrobky

Každý remeselný výrobok je iný – či už sú to tkané koberce, prútené košíky, keramika vyrobená na hrnčiarskom kruhu. To všetko má priestor vo vašej domácnosti. Práve tie nedokonalosti, ktoré nedokážu urobiť stroje, dodávajú týmto produktom rustikálny vzhľad. Pripravte sa však na to, že zaplatíte za takéto kúsky o čosi viac.

Výrazné textúry

Hrubý a vysoký vlas pri kobercoch, výrazná textúra pri sedačkách, plis na vankúšoch či závesoch. To všetko môžeme považovať za výrazné textúry, ktoré dnes letia.

Rôznorodé obkladačky

Rôznorodé obkladačky, ktoré sú iné nielen farbou, ale aj vzorom, sú jedným z najvýraznejších hitov tohto roku. Použiť ich môžete v kúpeľni aj v kuchyni. Priestoru dodávajú pestrosť, hravosť a sú skvelým oživením priestoru, ktorému dominujú neutrálne farby.

Chcete sa o trendoch na rok 2016 dozvedieť viac? Pozrite si toto video.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.