Potrebujete nový bazén?

0 486

Prichádza leto a s ním mnohí rozmýšľajú nad investíciou do bazénu. Ten poskytuje možnosť na relax, šport, ale aj designové spestrenie záhrady. Pred jeho kúpou ale treba urobiť niekoľko dôležitých rozhodnutí, ktoré sú významné pre konečný výsledok. V tomto článku nájdete niekoľko bodov, ktoré by ste pri takomto výbere mali zvážiť.

Umiestnenie

Dnešné technológie umožňujú výrobu naozaj širokého spektra bazénov. Máme tri základné typy:

  • nadzemné;
  • zapustené;
  • a čiastočne zapustené bazény.

Nadzemné si väčšinou vyžadujú viac starostlivosti a sú oveľa náchylnejšie na poškodenie. Zapustené a čiastočne zapustené bazény majú tú výhodu, že do prostredia aj vizuálne viac zapadnú a taktiež ponúkajú viac možností pri ich zastrešení.

Hĺbka

Najčastejšie sa bazény robia v dvoch hĺbkach – 1.2m a 1.5m. Ak máte deti, ktoré vedia dobre plávať a radi skáču do vody, asi budete chcieť hlbší bazén.

Na druhej strane treba myslieť na to, že ak zvolíte menšiu možnosť, voda sa vám bude ohrievať rýchlejšie. V tomto prípade teda ide naozaj iba o to, kto bazén bude používať.

Tvar

Dlhý čas boli bazény hlavne v tvaroch štvorca, kruhu alebo elipsy. Dnes ale už ale nie je žiadny problém vyrobiť bazén aj na mieru, čo otvára veľmi veľa možností pre ľudí s menšími, alebo netradične tvarovanými záhradami.

Napríklad bazén v tvare osmičky vie ponúknuť pomerne veľkú vodnú plochu na zdanlivo malom priestore v záhrade.

Zastrešenie

Zároveň sa s kúpou bazénu často otvára otázka, či ho aj zastrešiť. Ponúka to veľa výhod, ktoré vám ušetria peniaze, ale aj množstvo času.

Prvotná investícia do konštrukcie zastrešenia sa vám vráti napríklad na nižších nákladoch za energiu na ohrievanie vody, ale aj na dlhšie trvajúcej čistote.

Krytie zo správnych materiálov funguje ako skleník, takže voda sa ohrieva rýchlejšie. To dokáže výrazne predĺžiť kúpaciu sezónu.

Týmto spôsobom viete zabrániť aj znečisteniu (tráva, listy, drobné konáre…), ale aj nechcenému pádu do bazéna – to je dôležité hlavne pre rodiny s deťmi a domácimi zvieratami.

Mať ale v lete na záhrade bazén je snom asi každého z nás. Vďaka nemu môžeme oveľa príjemnejšie prežívať letné horúčavy a deti budú mať obrovské množstvo zábavy. Ak na to teda máte priestor a financie, rozhodne by ste nemali s nákupom bazénu váhať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.