Odhlučnime si byt

0 177

Miesto a priestor v ktorom bývame by mal byť naším útočiskom a oázou nášho pokoja kde si môžeme pokojne oddýchnuť. No nanešťastie nie vždy je to tak. Toho kto býva v rodinnom dome môže trápiť hluk z rušnej cesty a druhého, ktorý v byte zase neprispôsobivý a nadmieru hluční susedia. Úplne sa nedá vyhnúť jednému a ani druhému prípadu. Našťastie pri stavbe rodinného domu máme väčšiu výhodu a na mieste kde chceme začať stavať hneď odhalíme nejaké prípadné nedostatky. No ak kupujete byt nikto vás nikdy neupozorní na to, že v byte nad vami bývajú každý piatok párty a v byte vedľa vás sused chrápe ako medveď. Ak ste sa našli v jednom z týchto prípadov nemusíte zúfať, pretože všetko sa dá vyriešiť keď sa naozaj chce. Riešením je odhlučnenie priestoru a celková zvuková izolácia steny.

Ale rušiť a hlavne počas spánku nás môže naozaj čokoľvek, vtedy sme totiž vnímavejší a hlavne ľudia, ktorý majú „plytký“ spánok môžu mať problém so zaspávaním. Rušiť nás môže aj vŕzganie postele susedy, ktorá sa v spánku prehadzuje, šum vody prechádzajúcej potrubím, klopkanie a cupotanie na podlahe až po hlasnú hudbu alebo iné zvuky zo schodiska a chodby.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že postaviť sa týmto zvukovým vlnám môže byť ťažké, opak je však pravdou.

Alebo ak si uvedomujete, že z vášho bytu ide väčší hluk a chcete uchrániť svojich susedov pod vami zvuková izolácia podlahy je tým ideálnym riešením a navyše získate v podlahe vrstvu naviac a tak aj teplo.

Ak naopak bývate na prízemí a vy nemáte koho hlukom otravovať ale susedia nad vami obťažujú zvýšenou hlučnosťou vás izolácia stropu proti hluku pomôže vašu situáciu vyriešiť v krátkom čase a naozaj účinne.

Foto By: Mikhail Golub

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.