Oddych a jeho vplyv zdravie

0 168

Najdôležitejšie v živote človeka je určite zdravie. Nie je nič horšie ako keď sa na Vás začnú lepiť choroby a Vy neviete ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať.

Možno to poznáte aj Vy. Po prekročení prahu päťdesiatky Vás začnú trápiť choroby, ktoré ste v živote nemali. Keď človek začne chodiť po doktoroch, tak sa mu spravidla začnú naberať rôzne diagnózy, o ktorých častokrát ani nepočul. Idete k lekárovi na preventívnu prehliadku a odchádzate s výmennými lístkami na kontrolu k ďalším trom doktorom. Zrazu Vám zistia vysoký krvný tlak, vyšší cholesterol alebo srdcovú arytmiu.

No choroby sa rozhodne nevyhýbajú ani mladším ročníkom. Častokrát si človek myslí, že sa zdravo stravuje, má dostatočný pohyb, a preto by mal byť aj zdravý. No to naozaj v dnešnej dobe nie je záruka, že Váš organizmus je v stopercentnom poriadku. Ste si istí, že potraviny, ktoré kupujete a konzumujete sú naozaj zdravé? Alebo pravidelný pohyb, ktorý preferujete je pre Vás vhodný? Najmä aktívni športovci už po štyridsiatke začínajú pociťovať problémy pohybového aparátu a často končia pod skalpelom. Najčastejšie si to odnesú kolená, členky, či ramená.

To, čo v živote najviac zanedbávame je oddych. A nielen ten psychický, ale aj fyzický. Ak sa človek, ktorý je vyčerpaný po práci pri sedavom zamestnaní rozhodne ísť hneď športovať, tak si to určite odnesú jeho kĺby. Nie je nič horšie ako bez poriadnej rozcvičky rovno z kancelárie nabehnúť napríklad na tenisový kurt. Pre Váš stuhnutý pohybový aparát je to hotová katastrofa.

V prvom rade na oddych potrebujeme dostatok času. Hoci je to v dnešnej uponáhľanej dobe náročné, ak sa nechceme ešte v produktívnom veku fyzicky a psychicky zničiť, tak sa to musíme naučiť. Čo si tak kúpiť relaxačné lehátko alebo ratanové kreslo, v ktorom si po práci vždy na dvadsať minút príjemne posedíte a zrelaxujete. Môžete si pustiť obľúbenú hudbu, alebo len v tichu relaxovať. Nezabúdajte, že psychická pohoda je základom zdravia každého človeka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.