Odchádzate z domu? Zabezpečte ho pred krádežou

0 146

Šperky, niektorí si doma nechávajú dokonca aj svoje svadobné obrúčky, aby ich radšej nestratili, peniaze, elektrotechnika, vzácne obrazy či zbierka mincí. Toto všetko ostane u vás doma, keď sa vydáte na dovolenku, dlhšiu zahraničnú cestu alebo sa presťahujete do nového, no veci vám ostanú ešte v byte, kde ste boli doteraz. Preto je dobré, keď sa pred odchodom postaráte o niektoré veci, ktoré by mohli priťahovať zlodejov. Na čo by ste si mali dávať najväčší pozor?

Bývate v rodinnom dome?

Keď odchádzate z rodinného domu je ideálne pokosiť, ostrihať živý plot a poliať kvety. Pretože zlodej, ktorý sonduje svoje okolie sa môže riadiť aj podľa týchto znakov – ak bude vegetácia neudržiavaná, blikne mu kontrolka, že v tomto dome nikto už dlhšie nebýva a stál by za skúšku. Premôžte sa a vytiahnite kosačku a nožnice na živý plot. Tá chvíľka vám môže ochrániť majetok.

Odchádzate? Zatiahnite žalúzie

Keď odchádzate z domu alebo bytu na dlhší čas, je lepšie, keď zatiahnete žalúzie, rolety, závesy alebo čokoľvek, aby sa vám nemohol nikto pozerať dnu cez okno. Takto zlodej nič neuvidí a váš dom či byt nebude pre neho žiadnym lákadlom.

Neukazujte na obdiv nové veci

Kúpili ste si novú plazmu a krabicu ste položili ku kontajnerom. Tak to robí väčšina ľudí, no takmer nikto z nich si neuvedomuje, že takto robí nechcenú reklamu svojmu novému nákupu a môže pritiahnuť pozornosť zlodeja. Preto je lepšie, keď krabicu zložíte a vhodíte do kontajnera na recyklovaný papier.

Narafičte všetko tak, ako keby ste boli doma

Na lampy teraz existujú časové spínače, ktoré môžete automaticky nastaviť, aby sa v určitú hodinu zapli a potom aj vypli. Vďaka tejto finte sa u vás večer bude svietiť, aj keď v tom momente ste vy aj s celou rodinou na pláži v Egypte. Dobrým trikom je nechať susedovi, ktorému dôverujte, kľúče od schránky, aby vám vyberal poštu. Aj plná schránka môže fungovať ako signál pre zlodejov, že o domácnosť sa nikto dlhšie nestaral. Riaďte sa týmito radami, a keď nebudete doma, váš domov nebude v hľadáčiku zlodejov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.