Niet nad výhody kúrenia krbom alebo pecou

0 201

Kúrenie v krboch je hudbou minulosti, ale i súčasnosti a budúcnosti. A to bez ohľadu na dnešnú politickú i ekonomickú situáciu v Európe a vo svete, ktorá ale dáva tomuto tvrdeniu za pravdu. Drevo ako obnoviteľný zdroj energie, jeho ekonomickosť i ekologickosť sú predurčené na stále väčšie množstvo krbov, pecí a kachlí v domácnostiach. Na tie sa dá nazerať z dvoch základných uhlov. Jedným je ich užitočnosť a druhým dizajnové hľadisko.

Váš domov v teple

Kvalitné krbové pece majú nízke prevádzkové náklady, sú ekologické a nezaberajú veľa miesta v izbe. Pece sa môžu napojiť na systém radiátorov v dome a dokážu v nich ohriať vodu pre celý dom. Krbové pece sú preto dobrým hlavným zdrojom tepla v menších domčekoch, na chatách alebo chalupách. Vo veľkých domoch zase slúžia ako dobrý pomocník hlavnému zdroju tepla. Takto sa znižujú náklady na vykurovanie domácnosti, čo je hlavný dôvod, prečo sa pre kúrenie v krboch rozhodujeme. Je dôležité zohľadniť vaše požiadavky pri výbere spotrebiča. Je totižto rozdiel či si vyberiete klasický krb, akumulačný krb, krbové kachle alebo kachľovú pec. Z hľadiska funkčnosti a užitočnosti sú tam značné rozdiely. Najlepšie je všetko konzultovať s odborníkom alebo kachliarskou firmou, ktorá vám ušije riešenie na mieru.

Krb ako dizajnový doplnok bývania

Vzhľad krbu hrá dôležitú úlohu pri jeho výbere. Jeho funkcia ho predurčuje, aby bol jedným z kľúčových dizajnových prvkov v miestnosti, možno i v celom dome. Plápolajúci oheň priťahuje pozornosť, a preto je dôležité ako krb vyzerá. Môžete sa prikloniť ku klasickému vzhľadu kachľovej pece, akú si pamätáte z domov starých rodičov. Alebo si vyberiete nadčasový minimalistický krb so vzhľadom, ktorý neurazí ani o takých dvadsať rokov. Ak však radi nasledujete trendy, určite dáte prednosť modernému dizajnu. Ten je typický netradičnými materiálmi, čistými líniami a neutrálnymi farbami.

Základom kvalitného krbu sú krbové vložky. Bez problémov ich kúpite v špecializovaných obchodoch so širokou škálou tvarov a prevedení presklenia. Bratislavské krbové štúdio Svarogus si zakladá na tom, že ich výber krbov, krbových vložiek, krbových kachlí a pecí zahŕňa tých najkvalitnejších výrobcov na trhu s dôrazom na užívateľskú prívetivosť a špičkový dizajn. Tak sa o tom príďte presvedčiť na Vajnorskú 89.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.