Nápady, ktoré osviežia váš domov

0 295

Určite sa každý jeden z nás snaží o to, aby jeho domov nie len vyzeral naozaj moderne a vkusne, ale spĺňal požiadavky všetkých členov rodiny. Pohodlie, komfort, estetika a funkčnosť, to sú veľmi dôležité prvky, ktoré musíte pri každom zariaďovaní a sebe menšej obnove zohľadniť. Ľudia hľadajú inšpiráciu veľmi často v módnych a dizajnérskych časopisoch. V snahe priblížiť sa vkusu, ktorý je v nich prezentovaný sa pomaly zbavujú všetkých prebytočných vecí v domácnosti a niekedy to končí až samotným sťahovaním. Nie vždy je však nutné robiť drastické zmeny, pretože váš priestor sa dá zmeniť aj pomocou jednoduchých trikov, stačí ich len vyskúšať.

 

Používajte zrkadlá

Táto dokonalá pomôcka spríjemňuje život nejednému z nás a v niektorých prípadoch by sme sa bez nej jednoducho nezaobišli. Zrkadlá sú však aj vynikajúcim dizajnovým doplnkom, ktorý dokáže celý priestor veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť na nepoznanie. Výborný nástroj, ktorý vie vytvoriť dokonalú ilúziu. Popustite uzdu svojej fantázii a pri ich umiestňovaní po celom dome dosiahnete krásny vzhľad. Ak máte malé miestnosti, potom je dobré použitie zrkadiel na dverách šatníka vynikajúcim spôsobom, ako urobiť z vašej miestnosti väčší priestor.

Luxusné závesy

Závesy hrajú tiež veľmi dôležitú úlohu pri vytváraní dekoratívneho vzhľadu. Možno s príchodom jednoduchších žalúzií a podobnej tieniacej techniky ich význam utrpel na intenzite, ale dlho tomu tak nebolo a opäť sa začínajú dostávať na popredné priečky interiérového dizajnu. Záves dokáže navodiť dokonalú atmosféru a nemalý luxus. Dlhé až po zem, jednofarebné, alebo s originálnou potlačou sa dokážu prispôsobiť štýlu každej jednej domácnosti.

Vrstvenie

Rovnako ako závesy, aj táto metóda dokáže urobiť s vašim priestorom naozaj „divy.“ Vyskúšajte to aplikovať vo vašej spálni. Na jednu prikrývku pridajte deku tak, aby bolo jasne vidieť jednotlivé vrstvy. Podobne to môžete urobiť aj s vankúšmi. Vytváranie vrstiev z odlišných a pritom podobných materiálov urobí z vašej miestnosti opticky luxusné sídlo a vyvoláva dojem, že bol zdobený profesionálnym dizajnérom.

Nápadov, ktoré dokážu váš interiér spestriť je niekoľko, hľadať ich netreba vždy len v moderných časopisoch, skúste sa inšpirovať tým, čo máte doma. Možno postačí, ak zmeníte farbu obliečok, doplníte zrkadlo a menší koberec, vždy však majte na pamäti jedno základné pravidlo, že v „jednoduchosti je krása.“

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.