Na ktoré miesta by sme si pri upratovaní spálne mali dávať najviac pozor?

0 143

Upratovanie domácnosti väčšinou realizujeme v sobotu. Každá žena má ale iný systém upratovania. Viete ale na ktoré miesta by ste si pri upratovaní spálne mali dávať pozor?

Čistenie matraca

Vlasy, prach a zvyšky kože sa hromadia predovšetkým na povrchu matracov, ale prach preniká až do vnútra matracov. Pri nedôslednom čistení matracov sa v ňom rozmnožujú roztoče, ktoré výrazne zhoršujú nielen stav matracov, ale aj zdravotný stav tých, ktorí na týchto matracov spávajú. Najmä alergici na prach a roztoče majú problémy s nedostatočne čistenými matracmi.

Odporúčame vám špeciálne určenou hubicou povysávať vždy pri vymieňaní posteľného prádla celý povrch matraca. Matrac nechajte „na vzduchu“ aspoň hodinu, či dve, nech sa vyvetrá.

Ideálne, ak matrace zdvihnete, aby sa vyvetrali aj zo spodnej časti.

V zime skúste matrace vystaviť silným mrazom a v lete naopak ich dávajte na slnečné miesta. Slnko a mráz zabíjajú roztoče a ak sa chcete z matracov ešte pár rokov tešiť, dávajte ich na slnko a vystavujte ich mrazu. Nezávisí na tom, či máte matrace 90x 200, alebo väčšie matrace. Pri všetkých je starostlivosť rovnaká.

Priestor pod posteľou bez úložného priestoru

Pri upratovaní spálne si dávajte pozor aj na priestor pod posteľou. Ak nemáte zabudovaný úložný priestor v posteli, ale máte voľný priestor pod posteľou, pri nedôkladnom umývaní a vysávaní sa tam budú hromadiť chumáče prachu.

Veľké množstvo chumáčov prachu bude nepríjemné najmä pre alergikov, ale povedzme si úprimne, chceli by ste mať pri pohľade pod posteľ veľkú vrstvu prachu?

Okrem čistenia matraca a priestoru pod posteľou sa zamerajte na dôkladné umývanie podlahových líšt, vysávanie čalúnenia kancelárskeho kresla (ak máte v spálni aj stôl s notebookom, či počítačom), či utieranie prachu v šatníkovej skrini, či v komode so spodnom bielizňou.

Zdroj obrázka:

Autor: VGstockstudio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.