Moderný dizajn interiéru. Je dnes naozaj iný?

0 318

Bývanie je predmetom záujmu viacerých z nás, no vybrať si svoj ojedinelý štýl, ktorý nás bude charakterizovať nie je jednoduché. V posledných rokoch sa kladie dôraz na minimalizmus a moderné interiéry smerujú k jednoduchosti. V konečnom dôsledku to možno ani nie je nič tak výrazne odlišné. Každá generácia, storočie a doba si so sebou nesie svoj charakter, ktorý je mu blízky. Tak to vnímali aj naši predkovia, ktorí svoje plastové stoličky, kovový nábytok a ostatné doplnky považovali za rovnaký luxus a jednoduchú eleganciu, ako my dnes ten svoj.

Ako to funguje v súčasnosti

Zasa je to pohľad z dvoch strán, ktorý je zrejme ovplyvňovaný generačnými rozdielmi. Ľudia, ktorí si obľúbili svoj štýl pred mnohými rokmi, budú len veľmi ťažko chápať trend mladšej generácie a tá zas bude na tom rovnako o niekoľko desiatok rokov.

Aj na základe týchto skutočností sa dnešný moderný bytový interiér spája s pocitom nefunkčnosti. Môže to platiť pri rodinách s deťmi, kde sa striktné línie nebudú dať skĺbiť s takýmto životom. Niekedy nejde ani o to, aby bol váš domov ako z prvých stránok moderného časopisu, základom je stále rodinná pohoda a úprimný úsmev každého člena rodiny.

Členitosť priestorov

Na začiatku sme spomínali jednoduché línie a eleganciu. K tomu všetkému je však potrebné zohľadniť aj ďalší faktor, ktorým je samozrejme veľkosť priestoru. Ten je najmä v panelákových miestnostiach minimálny, preto sa musí riešiť situácia a zariaďovanie interiéru podľa dispozície.

Rozdelenie jednej veľkej izby na niekoľko zón sa stáva tak nutnosťou a zároveň aj trendom. V jednom rohu máme kuchynskú linku s ostrovčekom a na druhej strane je obývacia izba. Aj toto sú možnosti, ktoré sa však dajú veľmi dobre a jednoducho zladiť do celku, ktorý bude mať charakter moderného dizajnu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.