Ktoré opravy v dome by ste nemali zanedbať

0 289

Zrejme aj vy máte svoj zoznam opráv, ktorý sa v priebehu posledných rokov značne rozšíril. Značiť si veci, ktoré časom z určitého dôvodu prestali plnohodnotne plniť svoj účel nie je na škodu. Prinajmenšom budete mať jasný prehľad v tom, čo všetko odkladáte a považujete za menej dôležité. Pokiaľ z toho zoznamu nič nezmizne a naopak len pribúda, zrejme nie ste na dobrej ceste. Začnite inak a zmeňte to, lebo sa vám to môže veľmi nepekne vypomstiť vtedy, keď to budete najmenej čakať.

Komín a jeho revízia

Každé zariadenie, ktoré musí spĺňať bezpečnostné parametre by malo byť pravidelne kontrolované. Podobne to platí aj pri komíne rodinného domu. Aby ste si zaistili nerušenú vykurovaciu sezónu a komfortné teplo v interiéri, mali by ste požiadať odborníka o jeho prečistenie.

Ako náhle zanedbáte čistenie komína, môže vám hroziť vznik rizika požiaru a dokonca aj otrava oxidom uhoľnatým. Tiež sa tak lepšie poistíte v prípade vzniku nežiaducej udalosti.

Zaplavená domácnosť

Tu by bolo vhodné myslieť na potrubie. Kvapkajúca voda môže byť nepríjemná, preto neváhajte kontaktovať skúseného inštalatéra, ktorý bude mať naozaj dostatok skúseností s opravou. Nikdy to nepodceňujte, pretože keď vám voda zaplaví vašu domácnosť, zrejme bude tých opráv potrebných oveľa viac.

Neprehliadajte ani praskajúce steny

Podobne na tom bude aj praskanie vašej omietky, ktoré však nemusí byť len na povrchu. Skrytá môže byť vada aj v samotných základoch, na ktoré ak sa nedohliadne a neurobí prípadná oprava, môže dôjsť k závažnému znehodnoteniu stavby a v krajných prípadoch až narušeniu statiky.

Zlé tesnenie

Netesniace priestory môžu byť dôvodom na únik tepla a energie, ktorej cena je čím ďalej tým vyššia. Tesnenie okien a dverí, ktoré ste si nechali len pred nedávnom nainštalovať vám upraví konkrétna firma, ktorá by mala vedieť, že aj správna poloha nastavenia okien je pre komfortné bývanie dôležitá. Tesnenie sa dá samozrejme kúpiť aj samostatne a jeho inštalácia nie je náročná, tu si ale dobre zvážte jeho hrúbku, aby ste potom mohli samotné okno pohodlne zavrieť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.