Keď Vás „zmorí“ chrípka

0 307

Nie je na svete človek, ktorého by niekedy nepotrápila nejaká choroba. Najčastejším ochorením, ktorému je problém sa v dnešnej dobe vyhnúť je sezónna chrípka.

Najmä v tomto období je chrípka na svojom vrchole a ľudia sa jej len ťažko môžu vyhnúť. U niekoho je jej priebeh relatívne kľudný, krátky, bez vysokých teplôt, či iných nepríjemných sprievodných javov. Veľmi nepríjemná je brušná chrípka, ktorá môže mať veľmi nepríjemný priebeh a pacient sa pri nej cíti veľmi oslabený.

Často je sprevádzaná nepríjemnými hnačkami, vracaním a vysokými teplotami. Bolia Vás všetky kĺby, a aby ste dokázali vôbec vstať z postele potrebujete sa na to vnútorne odhodlať a prekonať celkovú slabosť organizmu. Tu nepomôže naozaj nič iné len dostatočný príjem tekutín, lieky od teploty a dostatočný spánok. Ak sa budete prekonávať a snažiť sa v čase oslabenia organizmu pracovať, tak si priebeh ochorenia môžete ešte skomplikovať. Pri brušnej chrípke je dôležitá aj izolácia pacienta od okolia, nakoľko sa jedná o najviac prenosné infekčné ochorenie. Ak sa nakazí jeden člen rodiny, tak je viac ako pravdepodobné, že ostatní členovia ho budú nasledovať.

Aby ste sa z najhoršieho dostali, tak najlepšie urobíte, keď si vypnete telefón, zatvoríte sa do spálne, zatiahnete rolety a poriadne sa vypotíte. Nenechajte sa zbytočne rušiť a poproste ostatných členov domácnosti, aby rešpektovali, že sa potrebujete liečiť, lebo sa necítite dobre. V čase liečenia sa z choroby Vás môžu vyrušovať akékoľvek zvuky, ktoré k Vám, či už z vnútra, alebo zvonku doliehajú. Ak Vám pri uchu bzučí protivná mucha, tak otvorte okno dokorán a vyžeňte ju. Pre istotu si na okno dajte sieť proti hmyzu, aby Vás neotravoval.

Liečba brušnej chrípky je individuálna. Niekomu trvá pár dní, iný sa s ňou trápi aj viac ako týždeň.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.