Keď biela hreje: Ako vytvoriť obývačku v škandinávskom štýle

Štúdio: Dobrý interiér Zdroj: https://favi.sk/album/denna-zona-v-rovinke

Vtiahnite útulný minimalizmus tam, kde sa stretáva vaša rodina. Škandinávsky štýl dokáže prilákať teplo do obývacej izby. Aj keď je za oknami pod nulou. Ako na to? Dajte prednosť bielej a šedej, pozornosť venujte pohovkám a kreslám.

Škandinávsky štýl spája dizajn, útulnosť a praktickosť. Preto sa teší takej obľube. Interiér v tomto štýle vyzerá skvelo na fotkách, ale najmä sa v ňom dobre býva. Drevo a jednoduché línie totiž prilákajú do bytu slnko a pohodu.

Najskôr pohovku, potom vankúšiky

Čo sa vám vybaví, keď sa povie škandinávsky štýl? Ovčie rúno, čierne rámiky na stenách? Alebo teplé deky či vankúšiky s geometrickými tvarmi? Všetky tieto doplnky sú trefou do čierneho. Pri zariaďovaní nimi ale nikdy nezačínajte. Stredom pozornosti by mala byť hlavne vzdušnosť a dobré posedenie.

Žiadne ťažké pohovky a gauče. Škandinávsky štýl je o ľahkosti, a to pekne od podlahy. „Preto v interiéroch často nájdete sedací nábytok na nožičkách,“ vysvetľuje Ján z vyhľadávača nábytku Favi.sk: „Niektoré majú opierky na ruky, ktoré im dodávajú prirodzený retro nádych. Do škandinávskeho štýlu tiež perfektne zapadajú obľúbené kreslá – ušiaky.“

Dizajnéri myslia i na to, že sa z obývacej izby občas stáva izba pre hostí. Preto sa sem dobre hodí i rozkladacia pohovka s pohodlným futonom. A keď hostia odídu, čo ju ešte nechať rozloženú? Na mäkkej pohovke si konečne prezriete fotky z dovolenky.

Biela strieda šedú

Farbu snehu nájdete na veľkých plochách – steny a dlážka sa rozsvietia a odrážajú do interiéru svetlo. Ale biela sedačka? To neriskujú ani Severania! Škandinávsky štýl skrátka ráta s tým, že v obývačke sa žije.

Preto sa v prípade sedacieho nábytku dostáva ku slovu šedá farba. Tmavá alebo svetlá šedá naruší strohosť bielej. Navyše pocitovo oteplí interiér.

Šedá pohovka alebo šedé kreslá priam lákajú posedieť si. Ktoré najlepšie kúsky sa predávajú na Slovensku, nájdete cez vyhľadávač nábytku a dekorácií Favi.sk.

Keď už máte kde sedieť, nastal čas na doplnky. Veď škandinávskemu štýlu tak svedčia plédy a vankúšiky! Aby ste sa mali do čoho zababušiť. Bez obáv z toho, že bude vidieť nejaká omrvinka.

Štúdio: 110%, Zdroj: https://favi.sk/album/interier-e

Štúdio: 110%, Zdroj: https://favi.sk/album/interier-e

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.