Jednoduchý postup pre výber osvetlenia do interiéru

Každý jeden doplnok v našej domácnosti a interiéri zohráva veľmi dôležitú úlohu. Podobne to platí aj pri osvetlení. Jeho voľba by nemala byť zanedbaná, pretože aj od nej sa bude odvíjať pohodlie a komfort vo vašom dome niekoľko rokov. Základom ostáva, že výber je podmienený konkrétnym priestorom a účelom, ktorému by malo dané svietidlo slúžiť. Máme pre vás niekoľko užitočných rád, ktoré vám zaručia, že osvetlenie bude na správnom mieste a plniť všetky potrebné funkcie.

Rozžiarte svoju obývaciu izbu

Obývacia izba je oblasť, v ktorej trávia jednotliví členovia rodiny veľmi veľa času. Osvetlenie by malo teda plniť viac funkcií. Dokonalé rozjasnenie veľkého priestoru na pohodlnú spoločenskú komunikáciu, alebo jemné a tlmené svetlo ako doplnok ku sledovaniu televízie a čítaní obľúbenej knihy. Vybrať správne osvetlenie znamená dosiahnuť rovnováhu, ktorá bude kľúčom k splneniu všetkých podmienok.

Nákup takýchto doplnkov je ovplyvňovaný samozrejme aj ich cenou, každopádne sa šetrenie príliš nevypláca. Slúžiť vám budú niekoľko rokov, čo znamená, že kvalita sa niekde odraziť musí. Do obývacej izby sa hodí aj trocha viac luxusnejšie prevedenie, moderné sú aj stojace lampy s dlhým ramenom, ktoré si jednoducho môžete premiestniť podľa želania na konkrétne miesto.

Aby ste na všetko videli

Druhým najčastejšie využívaným miestom v každom rodinnom dome a byte je kuchyňa. Jej účel všetci veľmi dobre poznáme, takže nie je nutné podrobne vysvetľovať význam. V kuchyni by ste si mali dopriať osvetlenia oveľa viac. Miesto plné poličiek, skriniek a zákutí, o ktorých v mnohých prípadoch vie len žena. Veľmi populárne sú bodové svetlá, ktoré sa dajú umiestniť takmer všade. Zacielia vašu pozornosť presne na konkrétny bod, sú úsporné a veľmi praktické, pretože nezaberajú takmer žiadne miesto.
Hoci sú teda lampy, lustre a „bodovky“ v podstate nevyhnutnosťou každého interiéru, je zrejmé, že vôbec nemusia byť nudné. Naopak neobvyklé tvary, farby, zvláštna kombinácia materiálov, to všetko vám dáva veľký priestor pre experimentovanie a vytváranie nových variácií. Potom už záleží len na vašej fantázii.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.