Energeticky úsporné bývanie v drevostavbách

Nájsť pekné bývanie v súčasnosti nie je vôbec problém. Vysoký dopyt po nových nehnuteľnostiach však zvýšil ceny nehnuteľností do astronomických výšok. Priškrtenie hypoték však spôsobí opätovný pokles cien nehnuteľností.

Mladé rodiny si však nevyberajú len tak hocijaké nehnuteľnosti. Obzerajú sa po pasívnych nízkoenergetických nehnuteľnostiach, ktoré šetria životné prostredie a vytvárajú im príjemný domov.

Vyrábané vo výrobných halách

Toto všetko spĺňajú moderné montované drevostavby, ktoré sú vyrobené presne podľa požiadaviek klientov. Moderné drevostavby vám budú položené až po osadení základných prahov.

Základom takýchto stavieb sú montované panely, ktoré sú vyrobené vo výrobných halách a na pozemky bývajú dovážané už hotové panely. Ak o takejto možnosti bývania uvažujete, nad inou už ani len nepremýšľajte. Vytvoríte si bezpečný domov, ktorý nebude škodiť vášmu zdraviu.

Prečo práve drevostavba?

Ak sa rozhodnete pre drevostavbu, nemusíte sa báť horúcich letných dní. Drevodomy udržiavajú príjemnú klímu v interiéri a zároveň regulujú vlhkosť. Vytvárajú príjemné prostredie na život najmä pre ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním. V zimných mesiacoch vám pomôžu znížiť náklady na vykurovanie. Drevo je prírodný materiál a nielenže vám zabezpečí ochranu vnútorných priestorov pre prehrievaním, bráni aj úniku tepla.

Výhodou bývania v drevodome je aj možnosť prestavby bez akýchkoľvek väčších zásahov. Stačí presunúť priečky, dvere, okná a dizajn vášho domova bude iný, lepší. O rýchlosti výstavby vám asi nemusíme nič hovoriť. V porovnaní s murovanými stavbami bývajú postavené až desaťkrát rýchlejšie. Navyše sa dajú stavať aj v zimných mesiacoch, čo sa murované domy určite nedajú.

Drevostavby, resp. drevodomy sú vyrobené z kvalitného dreva. Drevo je prírodný biologicky rozložiteľný materiál a už len z tohto dôvodu bývajú drevostavby označované aj ako eco-friendly bývanie. Ak vám záleží na životnom prostredí, vyberte si bývanie v drevodome.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.