Drobné nápady pri renovácii spálne

0 241

Či už sa chystáte na celkovú rekonštrukciu alebo máte v pláne drobné úpravy vo vašej spálni, vždy majte na mysli niekoľko dôležitých faktorov. Spálňa je miestom, kde trávi dospelí človek väčšiu časť svojho života, preto si tento priestor zasluhuje dvojnásobnú pozornosť. Okrem toho je váš aktuálny stav, rozpoloženie a psychická pohoda najväčším odzrkadlením kvality spánku.

Miesto, kde sa sníva

Vaša spálňa by jednoducho mala vyhovovať vašej osobnosti. Ak ste napríklad tradicionalista, máte v obľube jednoduchosť a čisté línie. Hodia sa vám snehovo biele obliečky ľahkých materiálov. Dosiahnete tak pocit, že vaša spálňa je miestom, kde sa hlavne sníva. K takýmto doplnkom dobre ladí prírodný materiál, ako je napríklad drevo alebo sklo.

Koloniálny štýl

Môžete si ho vytvoriť s dominantným vyrezávaným nábytkom, ktorý s obľubou používajú v severských krajinách. Možno ste si aj všimli, že zloženie z takýchto prvkov sa stáva v súčasnej dobe naozaj trendovým. Všetky prvky a doplnky sú spracované nadčasovým spôsobom takže budete vždy in. Veľmi ľahko sa tu kombinujú čierno biele vzory, tlmené farby s doplnením rastlín.

Voľba motívu

Ako vidíte, správna voľba motívu je niekedy začiatkom a predpokladom dobrého projektu pre navrhnutie novej a zároveň modernej spálne. Pred tým než budete meniť tento priestor myslite na všetky faktory. Vek osôb, v prípade detí berte do úvahy aj pohlavie a v neposlednom rade rozloženie doplnkov a nábytku.

Najmodernejšia spálňa musí slúžiť najmä jej obyvateľom, preto neberte ohľad na to, čo sa bude páčiť vašim susedom a priateľom. Pohodlie je nadovšetko a keď sa zameriate na správne veci určite si z tohto miesta vytvoríte aj originálne relaxačné centrum, v ktorom si doprajete nejednu masáž so svojim partnerom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.