Detaily, na ktoré musíme klásť dôraz pri zariaďovaní

0 123

Kompletná rekonštrukcia interiérových priestorov si vyžaduje dostatočnú investíciu. Pochopiteľne, že táto investícia bude finančne náročnejšia najmä pre tých, ktorí bývajú v rodinnom dome.

Na čo by ste si mali dávať veľký pozor pri zariaďovaní?

Rovnaká podlaha vo všetkých miestnostiach

Každú kompletnú rekonštrukciu začíname od podlahy. Pri zariaďovaní je preto potrebné vybrať takú podlahovú krytinu, ktorá bude k sebe v jednotlivých miestnostiach ladiť. Ak bývate v byte, odporúčame vybrať jednu konkrétnu a tú následne dať do všetkých miestností, okrem kuchyne, kde väčšinou bývava dlažba.

Dôležitý je aj rovnaký smer pokladania podlahy. Takto sa vám podarí domácnosť opticky zväčšiť a miestnosti tak pôsobia jednotne. Nezáleží na tom, či si objednáte podlahu z Bratislavy, alebo z iného slovenského mesta, vždy vyberajte takú podlahu, ktorá sa bude hodiť do všetkých miestností.

Veľmi obľúbenou podlahovou krytinou je aj podlaha Herringbone. Jedná sa o podlahu francúzskej výroby, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou, dlhou životnosťou a francúzskou precíznosťou.

Ladenie nábytku k farbe podlahy

Pri zariaďovaní musíme klásť dôraz aj na ladenie nábytku k podlahe. Nábytok musí byť farebne odlišný od podlahy, aby s ňou nesplýval. Vždy si vyberajte nábytok až vtedy, keď budete mať vzorku vašej podlahy. Určite vám pri pokladaní niečo z podlahy ostalo. Skúste si preto vzorku podlahy vziať do predajne s nábytkom. Takto sa vám podarí vybrať si dobrý nábytok.

Tri farby

Pri zariaďovaní je dôležité držať sa vždy pravidla troch farieb. Čo to znamená? V miestnosti, ktorú sa práve púšťate zariaďovať, by ste nemali použiť viac ako tri farby. Tieto tri farby by ale k sebe mali ladiť. Vždy musí byť jedna z týchto farieb neutrálna – biela, smotanová, sivá. K neutrálnej farbe si potom môžete doladiť niektoré z týchto farieb – béžová, žltá, zelená, modrá.

Zdroj obrázka:

Autor: Naphat_Jorjee / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.