Cool trendy, ktoré zasiahnu kuchyne v roku 2018

0 185

Čím vylepšiť a ozvláštniť kuchynský priestor, aby zodpovedal charakteru roku 2018? Máme pre vás zopár tipov, ako z kuchyne spraviť moderný priestor

Tmavofialová

O fialových odtieňoch panuje názor, že sú vizuálne pomerne ťažké. My by sme pohľad na vec trošku zmenili a napríklad tmavofialový odtieň nazvali skôr dramatickým. A práve tmavofialová bude v moderných kuchyniach k videniu čoraz viac – ako súčasť kuchynských liniek či „zátišia“ za pracovnou plochou.

„Garáž“ pre spotrebiče

Minimalistický trend bol aktuálny v roku 2017 a bude aj naďalej. Ani v roku 2018 sa mu nevyhnete, v kuchyniach sa bude prejavovať rôznymi spôsobmi. Jedným z nich sú aj chytré úložné priestory. Kuchyňa budúcnosti je najmä priestranná a kuchynské spotrebiče nie sú vystavené na očiach. Nápadité využitie priestoru – to je moment charakteristický pre interiér budúceho roka.

Jednoduchosť a kvalita

Prezdobený interiér je minulosťou, pokrok tkvie v jednoduchosti, v tej je predsa krása. Ale nie na úkor kvality, preto budú mať v kuchyniach svoj priestor stoly z masívu a okrem dreva aj iné prírodné materiály, napríklad kameň.

Obklady s vlastným štýlom

Ak sa v kuchyni dá na niečom dizajnérsky vybúriť, sú to obkladačky. Práve tie dodávajú miestnosti výraz a charakter a v roku 2018 nebude núdza o zaujímavé vzorovania a farebné kombinácie. Ich miestom je najmä panel za drezom či sporákom, kde budú slúžiť nie len ako estetický prvok, ale aj ako ochrana steny pred znečistením.

Doplnky prinášajúce pocit tepla

Medené a mosadzné doplnky či ružové zlato je na kuchynskom zariadení definitívne in. Už aj malý detail v tomto prevedení prinesie do kuchyne nádych luxusu, navyše sa skvele kombinuje s mnohými farbami napríklad kuchynskej linky. Skvele s nimi spolupracuje aj masívny nábytok, napríklad už spomínané kuchynské stoly.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.