Čo všetko musíte urobiť pri kúpe sedačky?

0 214

Čaká vás kúpa sedačky? Nech už ste z hociktorého kúta Slovenska, vždy si tú svoju pred vytiahnutím kreditky odskúšajte.

Aj keď je v súčasnosti nakupovanie cez internet obľúbeným spôsobom, pri niektorých druhoch tovaru by ste si ho radšej mali odpustiť. Do tejto kategórie spadajú aj sedačky, a to z pragmatického dôvodu – so svojou sedačkou sa musíte zžiť vo všetkých smeroch. Nie je totiž nič horšie, ako si doma rozbaliť vysnívanú sedaciu súpravu, umiestniť ju na správne miesto, sadnúť si a… zistiť, že je maximálne nepohodlná. Môže sa tiež stať, že reálna farba bude úplne iná, ako tá vo vašom monitore. Kúpa sedačky je investícia na dlhšie životné obdobie. Nepokazte si ho mačkou vo vreci.

Woman sitting on sofa and chooses scraps of colored tissue
Woman sitting on sofa and chooses scraps of colored tissue

Najprv merajte

Veľa ľudí robí pri výbere sedačky zásadnú chybu. Neodmerajú si priestor, kde bude stáť. Tento prvý krok je však kľúčový a môže vám povedať napríklad aj to, ktorý tvar sedacej súpravy je pre danú miestnosť ideálny. Praktickou pomôckou môže byť obyčajný kartón, ktorý si nastriháte na sektory a poukladáte na zem do tvaru sedačky.

Myslite tiež na to, že umiestnenie sedačky by malo dodržiavať niekoľko zásad. Tou prvou je vzdialenosť od zdroja tepla, ktorá by mala byť minimálne 50 cm. Druhou je tiež ochrana pred priamym slnečným žiarením, čo znamená, že by nemala byť priamo pri okne. Teplo a svetlo totiž spôsobujú rýchlejšie opotrebovávanie pohovky.

Nekombinujte nekombinovateľné

Obývačka býva centrom bytu alebo domu. Stretáva sa v nej celá rodina pri večernom sledovaní televízie alebo v nej hostíme návštevy. Estetický dojem vyžarujúci z miestnosti je preto dôležitý najmä kvôli dobrému pocitu, ktorý by ste po prekročení prahu mali mať.

Farby poťahov a materiál a dizajn nožičiek vyberajte uvážene. Neznamená to, že by ste sa mali orientovať len na neutrálnu čiernu, krémovú alebo bielu. Pokojne si pri výbere farby uleťte. Kombinácia a prípadný kontrast s ostatným nábytkom v miestnosti by však mal byť oku lahodiaci. Ak v obývačke prevláda kov, zvoľte kovové nožičky. Ak je to skôr drevo, lepšie budú drevené. Pozor však aj na to, aby bola farba jednotlivých drevených komponentov identická alebo aspoň podobná.

Vyseďte do sedačky v showroome dieru

Toto je, samozrejme, myslené obrazne. Pravdou však je, že by ste sedačku nemali kupovať bez toho, aby ste si na ňu sadli. Nikto po vás nebude zazerať, ak na súprave v predajni strávite aj polhodinu. Asistentky predaja chápu, že so svojou sedačkou si musíte „sadnúť“.

Platí preto praktická rada z úvodu. Na e-shop zabudnite, ak ste v procese kúpy novej sedačky. Žilina má množstvo nábytkárskych showroomov, takisto aj Košice, Bratislava a každé väčšie mesto. Za novou sedačkou sa oplatí cestovať. Dobrý predajca vám tiež ukáže vzorku každého jedného poťahového materiálu, ktorý ponúka, a to v každej farbe! Nemalo by sa preto stať, že by vás po rozbalení sedačky čakalo nemilé farebné prekvapenie.

Foto: Bigstockphoto.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.