Chcete kupovať byt?

0 177

Realitné portály sa doslova hemžia ponukami bytov. Hľadáte byt vám ušitý na mieru, lenže neviete na čo by ste sa mali zamerať? Skúste sa riadiť našimi radami a uvidíte, že kúpa bytu bude pre vás jednoduchšia.

shutterstock_122833975

Najdôležitejším faktorom, ktorý si všíma každý jeden záujemca, je cena. Vlastné zdroje málokedy stačia na kúpu nehnuteľnosti. V dnešnej dobe sa častokrát musia rodiny zadĺžiť na niekoľko rokov. Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre hypotéku, skúste zvážiť všetky tieto možnosti.

Cena nehnuteľnosti a lokalita

Vysoké ceny závisia aj od toho, v ktorom meste a v ktorej lokalite sa chystáte kupovať byt. V rámci jedného mesta sa ceny nehnuteľností môžu výrazne odlišovať. Dajte si zistiť reálnu hodnotu bytu, o ktorý máte záujem. Znalcovia vám odhadnú presnú hodnotu nehnuteľnosti, o ktorú máte záujem. Snažte sa nepreplatiť zbytočne veľa peňazí. Hypotéka nie je predsa len na týždeň. Beriete si ju zo sebou na celý život.

Vek nehnuteľnosti

Niektoré byty nie sú postavené v minulom desaťročí. Niektoré už stoja niekoľko desiatok rokov. Máte záujem o byt v pôvodnom stave? Byty v pôvodnom stave sú síce lacnejšie, avšak prinášajú aj nevýhody. Nevýhodou bytu v pôvodnom stave sú ďalšie investície. Niekedy je dobré zvážiť, či sa vám oplatí viac vraziť do prerobeného bytu a hneď bývať alebo sa ešte zaoberať prerábaním. Dávajte si však pozor na stav budovy. Ak chcete kupovať byt, tak sa orientujte najmä na zateplené bytovky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.