Chcete, aby sa vám dobre zaspávalo? Vybavte si spálňu v prírodnom štýle!

Spálňa je miesto, kde trávite tretinu každého dňa. Aj keď v spánku nevnímate, kde ste, príjemné prostredie je dôležité pre prirodzené zaspávanie aj pre ľahké prebúdzanie. Zariaďte si spálňu podľa pravidiel feng shui, vyberte prírodné materiály nábytku, kvalitný matrac a uvidíte, že sa do tejto miestnosti budete každý večer veľmi radi vracať.

Vybavenie spálne môže mať vplyv na kvalitu spánku

matex_obr1

Farby v byte ovplyvňujú našu psychiku a telesnú aktivitu, teplé farby povzbudzujú k činnosti, studené zase upokojujú. Do spálne sa teda hodí nábytok a doplnky v zelenej či modrej farbe. Príjemným a kľudným dojmom pôsobia aj dekory dreva.

  • A ako rozmiestniť nábytok v spálni, aby sa vám podľa učenia feng shui čo najlepšie spalo?
  • posteľ by mala byť v strede miestnosti, nie v rohu
  • čelo postele musí byť pri stene, na ktorej nie je okno ani dvere
  • z postele musí byť dobre vidieť na dvere i okná

Najlepšou voľbou je rám postele z dreveného masívu, ktorý je odolný a dlho vám vydrží. S dekorom postele môžete zladiť aj vzhľad ďalšieho nábytku, napríklad komody. Vďaka drevu si tak aj doma aspoň čiastočne doprajete pocit, že ste v prírode.

Matrac vyberajte starostlivo, zaobstarávate ho na dlhé roky

Tou najdôležitejšou súčasťou vašej spálne je ale matrac! Ak máte doma starý a preležaný matrac, určite už sa vám na ňom nespí vôbec pohodlne, a noci skôr než spánkom trávite prevaľovaním a hľadaním vhodnej polohy. Potom je na čase zaobstarať si nový!

  • rozmery matraca voľte tak, aby vašu výšku presahoval o 20 cm a jeho šírka vám umožnila pohodlné prevaľovanie
  • vhodnú tuhosť matraca zistíte, keď si v špecializovanej predajni vyskúšate poležať na rôzne tuhých matracoch
  • v posledných rokoch sú veľmi obľúbené penové matrace, kvalitný spánok si ale doprajete aj na latexovom matraci alebo na taštičkových pružinách

matex_obr2

Kupujete si matrac spolu s partnerom a nemôžete sa zhodnúť na vhodnej tvrdosti? Zvoľte takzvané partnerské matrace, ktoré ponúkajú dve možnosti tuhosti, stačí si vybrať otočením matraca na požadovanú stranu. Partnerský matrac FOX z lenivej BIO peny napríklad kúpite pre vás aj pre partnera vo výhodnej akcii 1 + 1 zadarmo!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.