Čaká aj vás letné upratovanie? Uľahčite si to týmito spôsobmi

0 378

Ak vás letné upratovanie ešte len čaká a obávate sa toho, či to všetko postíhate, rozdeľte si upratovanie buď po poschodiach, alebo po miestnostiach. Nikdy neskáčte z jednej miestnosti do druhej. Budete v tom mať chaos.

Koberce vyprášte a vytepujte vonku

Všetky koberce v domácnosti vyneste von a tam ich čistite. Prehoďte ich buď cez plot, alebo ak máte na záhradke kovovú konštrukciu, na ktorú dávate detskú hojdačku, pokojne môžete využiť aj ten, ale pozor, hojdačku predtým nezabudnite zvesiť. Rozhodne koberce nečistite vo vnútri. Keby koberce tepujete vo vnútri, minimálne pár dní by sa vám sušili a nielen počas dňa, ale aj cez noc by ste museli mať všetky okná otvorené dokorán.

Nábytok odsuňte za pomoci druhej osoby

Aby ste sa dostali aj do priestorov, kde sa bežne nedostanete, najideálnejšie pre vás bude, keď nábytok odsuniete od steny. Ak máte pre skriňami a obývacou stenou behúne, zrolujte ich a následne ich choďte vyprášiť. Pozor ale, potom, čo dlažbu alebo plávajúcu podlahu dôkladne vyumývate, nechajte priestor na komplet vysušiť, aby sa nestalo, že sa vám pod behúňom po čase objaví pleseň. Nábytok príliš nemáčajte. Najmä ten z drevotriesky by sa vám mohol poškodiť. S vlhkou handričkou prejdite zadné strany nábytku a nožičky a až po dokonalom vyschnutí nábytok vráťte na pôvodné miesto. Rozhodne sa ale s nábytkom nenadrapujte. Zavolajte si partnera, poprípade poproste staršie ratolesti, aby vám prišli pomôcť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.