Bojujte interiérom proti jesennej melanchólii

0 134

Listy stromov nám jasne dávajú vedieť, že jeseň je tu. Na zemi šuštia žlté, červené a oranžové pozostatky bohatých korún a na niekoho začína doliehať jesenná melanchólia. Tomu všetkému napomáhajú aj kratšie dni, sychravé rána a častý dážď. Máte pocit, že clivota vás prepadáva aj doma? Pohrajte sa s interiérom a vpusťte dnu trochu radosti a hravosti.

Dom

Rozžiarte si byt farbami

Dávna múdrosť tvrdí, že steny v domácnosti by ste mali maľovať iba vtedy, keď sú špinavé, farba je zájdená či vyblednutá. Nie je to však pravda, maľovať môžete kedykoľvek. Napríklad aj vtedy, keď si chcete zlepšiť jesennú náladu. Novou farbou dokážete perfektne zmeniť atmosféru vašej izby, a to nemusíte premaľovať ani celú miestnosť. Stačí namaľovať stenu s oknami nažlto, pridajte veselú tapetu s geometrickými vzormi alebo výklenku dodajte nový oranžový šat.

Jesenné upratovanie vám pomôže

Jasné, nikto nemá rád upratovanie a obzvlášť to jesenné, keď máte problém odhodlať sa urobiť vôbec dva kroky. Ak máte pocit, že máte v izbe príliš tmavo, umyte okná. Je až neuveriteľné o koľko viac svetla budete mať v miestnosti. Pretrieďte aj vaše letné kúsky oblečenia a pripravte skriňu na hrubé zimné šaty. Toto všetko má jednu veľkú výhodu – vianočné upratovanie vám zaberie výrazne menej času.

Dekorácie nesmú chýbať

Jeseň je úplne ideálne ročné obdobie na to, aby ste si vyrobili vlastnú dekoráciu – dozrievajú ozdobné tekvice, gigantické dyne, opadávajú gaštany a listy. Z tohto všetkého dokážete vyrobiť naozaj krásne doplnky a ozdoby. Hľadáte inšpiráciu, ktorá vám pomôže skrášliť vašu domácnosť? Pozrite sa na Pinterest, to je nekonečná studnica dobrých nápadov. Máte aj vy zaručené tipy, ako bojovať proti jesennej melanchólii? Podeľte sa o ne s nami v diskusii.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.