Ako zvoliť kuchynskú linku

0 204

Zariaďujete si prvý byt a ste trochu v strese, či ho vybavíte štýlovým a funkčným nábytkom? Pri výbere kuchynskej linky dbajte predovšetkým na to, aby sa maximálne prispôsobila vašim návykom pri varení a celkovému rytmu v domácnosti. 

Moderné kuchynské linky na mieru

Mať kuchyňu na mieru, to nemusí nutne znamenať, že si ju necháte spracovať u nejakého remeselníka. Niekedy stačí nájsť vhodnú kuchynskú zostavu alebo sektorový nábytok do kuchyne. Čoraz vyhľadávanejšie sú rohové kuchynské linky, a vôbec nie je pravda, že najviac vyniknú vo veľkých priestoroch. Dobre viete, čo všetko potrebujete uskladniť, a pár skriniek navyše sa vám zíde, aj keď bývate v menšom byte s kuchyňou postavenou do „elka“.  Ako zvoliť kuchynskú linku, aby sa o nej dalo povedať, že je moderná? Určite zaváži jej farebnosť, kvalita materiálov a spracovania. Moderné kuchynské linky sú dostatočne priestranné, variabilné a vítajú aj rôzne organizéry, ako sú drôtené programy na kuchynské pomôcky a pod. Zásuvky alebo radšej skrinky? Sami viete, čo je pre vás prehľadnejšie a kde sa dlhšie udrží poriadok. V zásuvke však bez organizéra nikdy nezavládne harmónia. 

Bola raz biela kuchyňa

Výber bielej kuchynskej linky vás nikdy neomrzí. Je nadčasová, či je v lesklom, alebo matnom vyhotovení, a skvelo sa hodí k akejkoľvek jedálenskej zostave či farbe stien a doplnkov. Biela kuchynská linka je v súčasnosti obľúbená aj v prevedení vintage, ak teda máte radi atmosféru vidieka, smelo do bielej! V prípade, že hľadáte praktickú kuchynskú linku, modely s presklenými skrinkami obdivujte iba vo výkladoch obchodov. Páčia sa vám moderné kuchynské linky na nožičkách? Pripravte sa na pravidelné čistenie podlahy pod dolnými skrinkami. Výhodou bielej kuchynskej linky je určite aj to, že si atmosféru kuchyne prispôsobujete podľa aktuálnej nálady – k bielej možno zladiť rôzne textílie aj ostatné dekorácie. 

Optimálna výška kuchynskej linky

Biela či sivá, klasická alebo rohová kuchynská linka, ani jedna vám neposlúži, ak nemá tú správnu výšku. Kto by sa chcel počas prípravy jedál neustále hrbiť alebo dokonca stáť na špičkách, keď si vyberá koreniny alebo náčinie? Moderné kuchynské linky sa vyrábajú a montujú tak, aby bola práca v kuchyni komfortná. Preto si viete vyberať aj z rôznych hĺbok kuchynských skriniek. Aj to, ako zasahujú do priestoru, ovplyvní, koľko budete mať pri varení miesta pri pohybe. Výška kuchynskej linky by sa mala pohybovať v závislosti od výšky kuchára, teda ak máte približne 165 cm, výška pracovnej dosky bude 76 – 85 cm. Vrchné skrinky sú od pracovnej dosky vzdialené väčšinou 50 – 60 cm. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.