Ako vyzerá trendy kúpeľňa?

0 225

Kúpeľňa, miesto, kde trávime veľa času a miesto, ktoré poskytuje neuveriteľne veľa možností. Bola by škoda, keby sme sa obmedzili iba na to, že nám kúpeľňa slúži len na umývanie zubov a sprchovanie sa. Pretože z kúpeľne si môžete vytvoriť skutočne majstrovský dizajnový priestor. Stačí len použiť vhodné materiály, tvary a prvky a kúpeľňa sa z funkčnej miestnosti premení nádhernú dizajnovú miestnosť.  Funkčnosť jej samozrejme ostane. Aké sú dnešné trendy?

Kombinácie materiálov

Možno to na prvý pohľad vyzerá nezvyčajne, ale kombinácie dreva, kameňa či pohľadového betónu a kovov sú skutočne v kurze. Prečo práve takáto kombinácia? Pohľadový betón je síce na pohľad pekný, ale pôsobí chladne, preto je k nemu potrebné pridať teplý materiál, akým je práve drevo. Drevo pôsobí nielen na pohľad teplo, ale aj keď sa ho dotknete, je oveľa príjemnejšie ako kachličky. A kov? Kovy ako mosadz, meď či zlato tomu celému dodáva industry vzhľad, ktorý poznáme z loft bytov.

Farby

Dnes v kúpeľniach letia neutrálne farby – veľkoformátové kachličky bielej farby v kombinácii so sivou alebo čiernou, doplnené práve dreveným nábytkom a prvkami, ako sú podlaha alebo obloženie sprchové kútu, dodávajú kúpeľni útulný a zároveň škandinávsky vzhľad. Keby v takejto zostave nefigurovalo drevo, kúpeľňa by pôsobila neosobne až sterilne. Preto je potrebné doplniť túto farebnú kombináciu výrazným dreveným kúpeľňovým nábytkom a doplnkami. Použitý materiál by nemal byť lesklý, či už ide o drevo, kameň alebo kachličky, vďaka svojej matnosti zvýraznite elegantný vzhľad kúpeľne.

Hranaté tvary

Hranaté tvary sú trendy nielen pri vodovodných batériách ale tiež umývadlách, tvare sprchového kútu či vane. Pôsobia elegantne a luxusne. Prípadne, keď chcete ísť viac do industry štýlu, retro vaňové batérie medenej farby s otáčacími kohútikmi, jednoduchá oválna vaňa na zlatých nohách či vysoké stropy s klasickými žiarovkami na kábloch, vám tento štýl zabezpečia. Kombinujete nekombinovateľné a dodajte svojej kúpeľni fascinujúci vzhľad.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.