Ako vyberať správny ohrev vody v bazéne

0 266

Bazén sa využíva najmä v letných mesiacoch, kedy má človek väčšiu potrebu mierneho osvieženia. Nikto však asi nevstúpi do bazéna, pokiaľ je voda príliš studená. Ono by to nášmu telu asi ani príliš dobre neprospelo, pretože extrémne teplotné výkyvy znáša náš organizmus veľmi ťažko. Preto je nutné aj túto vodu z času na čas ohriať na potrebnú teplotu, aby bolo kúpanie, pohodlie a komfort s tým spojený čo najväčšie. Poznáte najbežnejšie spôsoby ohrevu vody v bazénoch? Viete, ktoré sú tie najdostupnejšie? Prinášame vám krátky prehľad, v ktorom je všetko dôležité.

Predĺžte si kúpaciu sezónu

V niektorých prípadoch sa môžete vďaka správnemu ohrevu vody kúpať aj celý rok, samozrejme, že to záleží aj od samotnej konštrukcie bazénu, ktorý doma máte. Pokiaľ by sme ostali len pri tom samotnom ohreve, je veľmi veľa spôsobov, ktoré sa líšia v metódach jeho prevedenia, čo sa automaticky odráža na samotnej cene. Tiež by ste nemali zabudnúť ani na veľkosť bazéna a teda objem vody, ktorá sa bude ohrievať. Na základe toho si potom môžete vybrať ten ideálny typ ohrevu.

Solárne zariadenia

Sú síce drahšie, ale len z pohľadu ich obstarávacej ceny. V opačnom prípade je to ten najlacnejší variant. Môžu to byť najznámejšie klasické panely alebo hadicové špirály. Základom je samozrejme dostatok slnečného svetla, žiarenia, ktoré poslúži najmä pri menších rozmeroch bazénov. Voda v nich sa dokáže vďaka tomuto zariadeniu ohriať až o 6 °C.

Princíp kompresie tepelného čerpadla

Spočíva v tom, že sa premieňa energia z okolitého vzduchu, ktorý ma nižšiu teplotu ako voda. Na základe princípu kompresie a expanzie dochádza k premene energie na vyššiu teplotu vody. Podobne ako pri solárnom ohreve, aj tu potrebujete špeciálnu pieskovú filtráciu. Objem vody, ktorá sa dá týmto spôsobom ohriať je však oveľa väčší.

V niektorých prípadoch sa používajú aj špeciálne tepelné výmenníky a tiež elektrický ohrev. Tu sa však pracuje s energiou, ktorá je už na obstarávanie o niečo náročnejšia, a to najmä z pohľadu jej ceny. Pri elektrickom ohreve sa používajú prietokové ohrievače, ktoré dokážu teplotu vody v bazéne zohriať až na 40 °C.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.