Ako usporiadať priestor v kuchyni: 4 praktické tipy

0 304

Určite ste sa už neraz čudovali, prečo sú niektoré ženy v domácnosti, dokonca aj vo veľmi malej kuchyni, schopné udržiavať čistotu a nájsť všetkým doplnkom vždy svoje vlastné miesto. Je to všetko o správnej organizácii! A aby ste vedeli, ako na to, zhromaždili sme pre vás 6 užitočných trikov, ktoré vám pomôžu premeniť aj vašu kuchyňu na pohodlnejšiu a praktickú.

Používajte kontajnery

Aby sa otvorené obilniny alebo koreniny časom neznehodnotili, používajte na ne špeciálne kontajnery, ktoré a dajú uzavrieť, vyzerajú elegantne a nezaberajú veľa miesta. Rôzne sklenené dózy vám uľahčia výber a pohotové reakcie, pretože budete mať vo všetkom jasný prehľad. S pomocou špeciálnej výzdoby to bude aj elegantné riešenie skladových priestorov do vašej kuchyne.

Oddeľovače v zásuvkách

Systematizovať malé objekty v zásuvkách vám pomôže špeciálny separátor. Môžete si ho kúpiť v obchode s nábytkom alebo si vyrobiť z malých drevených či plastových dosiek.

Využívajte závesné systémy

Ak je kuchyňa malá, musí sa počítať každý jeden centimeter priestoru. Preto nezabudnite pripojiť háčiky alebo malé police aj na steny a dvere niektorých skriniek. Umývací prostriedok a špongiu v blízkosti drezu, alebo zavesené šálky a kuchynské spotrebiče.

Magnetické držiaky

Podobným závesným riešením môžu byť aj držiaky na nože, ktoré sú na magnetickej podložke vždy po ruke. Nezaberá vám to miesto, ale musíte dávať pozor na malé deti. Pomôcť z miestom vám môžu aj skladacie stoličky, vďaka ktorým ste poistení aj na nečakané návštevy.

Ako vidíte, tieto malé triky pomôžu zorganizovať priestor aj vo veľmi malej kuchyni, vďaka čomu sa v nej budete cítiť omnoho lepšie a varenie vám pôjde od ruky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.