Obdobie zberu je za nami. Ako ale uložiť potraviny aby bolo možné ich bezpečne a hygienicky transportovať a uskladniť.

0 326

Potravinársky priemysel sa vyznačuje veľmi špecifickými potrebami, ktoré korešpondujú s tým, ako je s potravinami zaobchádzať a na čo všetko nesmieme pri ich transportu a uskladneniu zabudnúť.

Kľúčovú úlohu v tejto oblasti môžu zohrávať plastové prepravky a kontajnery. Na ich spoľahlivosť sú kladené vysoké nároky, predovšetkým na 100% bezpečnosť, ľahkú údržbu a jednoduchú skladovateľnosť a stohovateľnosť. Do plastovej prepravky je možné uložiť všetky druhy potravín, či sa jedná o zeleninu alebo ovocie, tak tiež mäso, hydina, ryby, mlieko a mliečne produkty, pečivo. Všetky tieto požiadavky splňujú plastové prepravky a kontajnery od spoločnosti Schoeller Allibert, ktorý ako európsky líder v oblasti plastových obalov vyvinula procesné a logistické riešenie, ktoré sú plne kompatibilné zo systémami vysokorýchlostných dopravných pásov a automatizovaného skladovania. Samozrejmosťou sú potom certifikácie prepraviek pre kontakt s potravinami.

Široký sortiment produktov

V ponuke nájdete klasické prepravky aj špecializované kontajnery. Samozrejmosťou sú kompatibilné plastové palety a prepravné vozíky pre ľahkú manipuláciu. Pre potravinársky priemysel sú ideálne stohovateľné a skladacie prepravky typu Bicolor a Maxinest, IBC kontajnery na tekuté produkty alebo tzv. BigBoxy, ktoré vynikajú svojou bytelnosťou a odolnosťou. Naviac je možné v nich prevážať aj veľmi ťažké náklady. S týmito produktami sú plno kompatibilné plastové palety H1, ktoré sú vysoko hygienické vďaka špeciálnemu povrchu. Ďalším obľúbeným produktom sú plastové kontajnery produktovej rady Magnum, ktoré vynikajú predovšetkým kvalitným spracovaním a vysokou nosnosťou až 750 kg na jeden kontajner v závislosti na zvolenom typu kontajneru. Hladké steny zaisťujú jednoduchú údržbu, jednoduché zloženie a skladovanie zase úsporu miesta a nákladov na dopravu. Ideálne na prepravu veľkého množstva produktov alebo ich skladovania. Každý z jednotlivých produktov je navrhnutý tak, aby zvyšoval účinnosť logistických procesov a pomohol znižovať náklady.

Hlavné výhody plastových obalov

Nespornou výhodou plastových prepraviek je jednoznačne ich nosnosť, kedy keď sú veľmi ľahké a skladné, umožňujú ukladať do regálov ťažký náklad a potom ich skladovať do veľkých výšok, čím sa ušetrí veľa miesta, ktoré je možno využiť pre ďalšie prepravky. Všetky obaly môžu byť opatrené zabudovanými RFID tagy a čiarovými kódmi.

Opakované použitie a recyklácia

Všetky plastové prepravky sú vhodné pre opakované použitie. Odpadá tak nutnosť zaobstarať neustále nové obaly, ako je tomu napríklad u obalov papierových. A pokiaľ už nejaká plastová prepravka dôjde ku konci životného cyklu, je možné pri väčšom objemu zaistiť tiež ich recykláciu.
Nie je teda nič jednoduchšie, než požiadať o individuálnu objednávku. Spoločnosť Schoeller Allibert Vám rada vypracuje analýzu nákladov a ponuku stanovenú presne na mieru vášho podnikania.
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.