Ako správne vetrať miestnosti cez letné mesiace?

0 282

Neznesiteľné teploty a páľava z ulíc sa k vám dostáva do domácnosti a vy sa tomu snažíte zabrániť. Nedarí sa vám? Neviete ako udržať chladnejší vzduch vo vašej domácnosti? Nechajte si poradiť. Potom sa už zaručene nebudete pariť vo svojej vlastnej šťave a budete si môcť užívať príjemný chladnejší vzduch.

Cez zimu mrznete, cez leto sa potíte

Bohužiaľ, nenavyberáte si. Cez zimu sa drkocete od zimy vo vašom domčeku alebo byte, zato cez leto sa paríte a frflete nad neznesiteľnými horúčavami! Večne ste nespokojní, tak aké počasie by sa vám páčilo? V letných mesiacoch je veľmi dôležité dbať na to, ako správne vetrať miestnosti vo vašej domácnosti. Chcete vedieť, kedy vetrať, aby ste mali vo vnútri príjemný vzduch?

Príjemný vzduch v miestnostiach

Ak chcete mať v domácnosti príjemný svieži vzduch, tak musíte správne vetrať. Vetrať by ste mali v skorých ranných hodinách, keď nie je slnko ešte tak hore a nepečie vám priamo do miestnosti. Pre ranostajov to nie je žiadny problém. Ráno vstanú, uvaria si kávičku a otvoria dokorán všetky okná vo svojom dome alebo byte. Takto je to správne. Myslíte si, že vetranie počas dňa vám pomôže? Práve naopak, nepomôže, skôr to len zhorší. Horúci vzduch sa dostáva do miestností a vám komplikuje dýchanie. Preto radšej vstaňte skôr a vyvetrajte miestnosti tak, aby ste v nich počas dňa mali príjemný vzduch. Ak máte na svojich oknách žalúzie, odporúčame vám ho vždy po vyvetraní zastrieť na celý deň. Žalúzie nevpustí slnečné žiarenie do vnútra, nechá ho vonku. Intenzívne slnečné žiarenie vám nebude chýbať, práve naopak bude vám vyhovovať chládok. Ak si zastriete žalúzie na celý deň tak verte, že nebudete musieť vyťahovať žiadne ventilátory. Ak budete správne vetrať, tieto spotrebiče nebudú mať vo vašej domácnosti miesto.

Dbajte na príjem čerstvého ranného vzduchu. Vetrajte vždy ráno a ak sa vám podarí, tak skúste vetrať aj večer. Poväčšine aj vtedy býva čerstvý vzduch. Všetko ale závisí od toho, aké teploty boli cez deň.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.