Ako si usporiadať obsah kuchynskej linky?

0 278

Nie každá žena sa môže pochváliť dostatočným úložným priestorom v kuchyni a hľadá rôzne spôsoby, ako si uľahčiť skladovanie potravín, ale aj náradia potrebného na prípravu jedál. Ako si ale usporiadať obsah kuchynskej linky? Poradíme si.

Hrnce

Do spodnej časti kuchynskej linky si usporiadajte hrnce od toho najmenšieho až po ten najväčší. Nikdy, ale naozaj nikdy nedávajte pokrievky a hrnce zvlášť. Do políc, kde umiestňujete hrnce, dávajte protišmykový papier, ktorý chráni kuchynskú linku pred poškriabaním. V každej polici a v šuflíku by ste mali mať ochranný protišmykový papier, ktorý vám predĺži životnosť kuchynskej linky. Niektoré kuchynské doplnky sú totiž ostré a pri neopatrnom zaobchádzaní môžu poškodiť kuchynskú linku.

Poháre a hrnčeky

Vínové poháre, ale aj iné poháre na alkohol dávajte do obývacej steny. Poháre a hrnčeky musia byť po ruke, keď si vy, alebo vaši rodinní príslušníci budú mať chuť nabrať čaj, uvariť horúcu kávu. Vysoké sklenené fľaše na vodu, džbány, ale aj poháre umiestňujte do jednej police a do druhej umiestnite smaltové hrnčeky a klasické keramické hrnčeky. Nemixujte piate cez deviate a usporiadajte si ich podľa nás.

Koreniny do pohárov zvlášť

Aby ste sáčky s koreninami nemali porozhadzované po celej kuchynskej linke, odporúčame vám jogurtové sklenené poháre vyumývať, kúpiť si nálepky, na ktoré napíšete konkrétny druh koreniny, ktoré do nej nasypete. Uľahčíte si tak manipuláciu s koreninami pri varení a krásne ozdobené poháriky s koreninami sa budú vynímať v kuchynskej linke. Tieto koreniny si dávajte do tesnej blízkosti šporáka. Poprípade, ak ste šikovná, môžete si ušiť z ľanovej látky pekné vrecúška, ktoré si zavesíte, poprípade uložíte do poličky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.