Ako sa zbaviť suchého vzduchu? Kúpte si zvlhčovač!

0 221

Rôzne choroby u množstva ľudí paradoxne nezačali kvôli vírusom či baktériám. Mohol za to vzduch. Nemáme však na mysli ten klasický, ale takzvany suchý. Toto ľudové pomenovanie vzduchu, sa najčastejšie vyskytuje v obytných priestoroch, kde celková vlhkosť klesá pod 30 percent. 

V takomto prostredí sa väčšina z nás necíti príjemne a dlhší pobyt v ňom sa môže stať štartérom rôznych ochorení dýchacích ciest a podobne. Najkritickejšie je to samozrejme v zimných mesiacoch, kedy chcú byť všetci v teple. 

Tým, že kúrime, znižujeme potrebnú vlhkosť v našom byte či dome a dávame priestor vysušovaniu vzduchu. 

Ako sa takejto situácii vyhnúť?

Kúpte si zvlhčovač vzduchu 

Elegantným riešením tohto zdanlivo malého problému, môže byť zakúpenie zvlhčovača vzduchu

História zvlhčovačov vzduchu siaha až do dôb našich starých mám, ktoré na radiator kládli rôzne odparovače vzduchu. Najčastejšie keramické. 

Z nich sa voda časom sama odparovala a zvlhčovala celé prostredie. Problémom však bol výskyt rôznych baktérií. 

Odparovače, tak často urobili viac škody, ako úžitku. 

Na trh nakoniec prišli zvlhčovače vzduchu, ktoré síce fungovali na takom istom princípe, ponúkali však elegantnejšie prevedenie. 

Samotné zvlhčovače vyparujú vodnú paru v pravidelných intervaloch. Všetko je regulované hydrostatom.

Vďaka nemu sa zvlhčovač automaticky vypne, keď je v miestnosti ideálne vlhkosť. 

Na čo si dať pozor pri výbere zvlhčovača vzduchu? 

Samozrejme, tak ako pri každom produkte, tak aj v prípade zvlhčovačov vzduchu môžete natrafiť na tie kvalitnejšie a tie menej kvalitné. 

Základným kritériom pri výbere tohto bytového doplnku je nádržka na vodu. Tá by mala byť pri zvlhčovači vzduchu pomerne veľká. Určite totiž nechcete vodu vymieňať pomaly každý deň. 

Kritérií, podľa ktorých si vybrať ten pravý zvlhčovač pre vás je pomerne veľa. Taktiež aj názorov na druhy týchto bytových doplnkov. 

Niektorí, dokonca nedajú dopustiť na klasické odparovače vzduchu, ktoré sme popisovali vyššie. 

Ak si však chcete vytvoriť komplexný obraz ohľadom zvlhčovačov vzduchu, určite navštíve stránk www.nasdomov.sk, kde túto problematiku komplexne rozoberajú. Veríme, že vďaka prečítaniu týchto článkov, sa z vášho bytu či domu opäť stane harmonické miesto. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.