Ako nezničiť svoju obývačku

0 229

Teraz nie je reč o tom, že budete ťahať nábytok po drevenej podlahe a robiť ryhy. Ani to, že nebudete pravidelne vysávať koberec v byte, v ktorom máte domáce zvieratá. Teraz je reč o tom, ako môžete zlými rozhodnutiami, nevkusným nábytkom či pološialenými kombináciami zničiť celkový vzhľad obývačky, ktorý ste dôsledne dlhé roky budovali. Na čo by ste si mali dať pozor, aby to neodniesla aj vaša obývačka a nestala sa obeťou vašich zlých rozhodnutí?

shutterstock_229736875

Nepohodlný nábytok

Hoci nepohodlný nábytok býva často tým najkrajším, nekupujte si ho len preto, že vyzerá dobre. Takže predtým, ako zaň zaplatíte, ho poriadne vyskúšajte, ak sa vám nebude zdať pohodlný, nekupujte ho len preto, že vyzerá božsky. Síce by vzhľad vašej obývačky nezničil, no vašu chrbticu by zničiť mohol. Hoci je to lákavé, nenechajte sa zlákať, neoplatí sa to.

Zbytočne veľký luster

Aj pri zariaďovaní miestností platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. No keď miesto minimalistickej jednoduchej lampy vyberiete gigantický luster, ktorý vrhá strašidelne tiene, zaberá vám zbytočne veľa priestoru z obývačky a kradne si pre seba pozornosť ako kleptoman na úkor ostatných kúskov, ktoré by mali obývačke dominovať, urobili ste zlé rozhodnutie.

Chaoticky mix trendov

Sledovať trendy v bývaní sa vám rozhodne oplatí, čo sa vám však neoplatí je ich kombinácia bez toho, aby ste si to premysleli. Kombinácia dvoch moderných trendov, ktoré kontrastujú, je super. No keď skombinujete štyri rôzne trendy, ktoré sa navzájom bijú ako boxeri v ringu, nemôže to dopadnúť dobre. Nielenže toto rozhodnutie môže vášmu štýlu v obývačke zlomiť nos, ono jej môže dokonca zlomiť väz. Preto si vždy spomeňte, že menej je niekedy viac.

Zlý výber farby na stenu

Nesprávny výber farby na stenu dokáže toho tiež veľa zabiť. Napríklad ľahkosť, svetelnosť či útulný dojem. Preto sa riaďte základným pravidlom – ak je vaša izba malá, vyhnite sa farbám tmavých odtieňov, tie ju opticky len zmenšia. Tiež je lepšie sa vyhnúť agresívnym farbám, ako je sýto oranžová či červená a vyberať jemné pastelové alebo neutrálne farby, ktoré môžete oživiť napríklad výraznejším sektorovým kobercom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.