Ako by malo vyzerať pohodlie a komfort dnešných sprchových kútov

0 274

Dnes je v trende mať celú domácnosť zariadenú čo najjednoduchšie a pritom musí pôsobiť elegantne a luxusne. Skombinovať v sebe všetky tieto prvky je však náročné, pretože naše okolie nemusí vždy disponovať ideálnymi podmienkami. Podobne to platí aj pri kúpeľniach. Vyžaduje sa maximálna jednoduchosť, ktorá je nenáročná na následnú údržbu. Takémuto účelu veľmi dobre slúži aj sprchový kút. Ale chuť vlastniť túto časť vašej kúpeľne naozaj nestačí. Pri jeho výbere by ste mali zohľadniť minimálne tri dôležité veci. Dno sprchového kúta, jeho uzatváranie a voľbu batérie. Podrobnejšie si tieto veci v nasledujúcom článku objasníme.

Dostupnosť dnešných materiálov

Sprchové kúty sa využívajú pre svoju jednoduchosť a maximálnu úsporu priestoru, ktorý je najmä v panelákoch dosť obmedzený. Základom sprchového kúta je spodná časť, cez ktorú odteká voda. Najčastejším materiálov na ukotvenie tohto zariadenia je akrylát, ktorý je lacný, odolný a dobre sa udržiava v čistote. Pri tých luxusnejších variantoch sa môže objaviť aj porcelán a možno ešte mramor. Na dvierka sa používa hlavne sklo, ktoré pôsobí naozaj nenásilne. Dôležité však je, aby všetky tieto prvky spolu vytvárali spojenie praktickosti a elegancie.

V čom spočíva výhoda vaničiek sprchových kútov

Každý má svoje ojedinelé dôvody, prečo sa rozhoduje pre kúpu konkrétneho sprchového kúta, ktorý môže a nemusí mať vaničku. Väčšou klasikou sú však tie s vaničkou. Dostupné sú v rôznych prevedeniach, dizajne a tvaroch. K tým najviac preferovaným patria štvorcové sprchové vaničky, v základných rozmeroch 80 x 80 cm. Najväčšie sú potom rozmery do cca 160 cm. Nesmiete zabudnúť ani na hĺbku vaničky, ktorá je tiež jednou zo základných podmienok, ktoré rozhodujú o ich následnej kúpe. Pri tých najnižších, ktoré sa v mnohých prípadoch môžu využiť ako bezbariérové je výška len do 3 cm.

Tiež sa nesmie zabudnúť na to, že pri väčších výškach sa používa aj bočný obklad, pokiaľ nie je samotná forma vaničky inak povrchovo aj z tejto strany upravená.

Aká batéria bude najvhodnejšia

Spomínali sme, že sprchové kúty sa vyznačujú svojou jednoduchosťou a pohodlím. Do veľkej miery tieto podmienky zabezpečuje aj sanita a tok vody. Teda vodovodná batéria a vnútorný obklad. V sprchovom kúte je dôležitý aj dobrý prietok vody cez ne, pretože pri sprchovaní sme v stojatej polohe a tlak vody by mal byť dostatočný.

Sprchové batérie môžu byť klasické, umiestené na stene, alebo naopak pod omietkou. Rozhodujú o tom dispozičné možnosti danej kúpeľne. Materiál ich prevedenia a tvary sú dnes rozličné, takže vybrať nebude problém.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.