Aké nepredvídané udalosti vás môžu prekvapiť, ak bývate na dome?

0 207

Tí, ktorí bývajú na byte, možno ani len netušia, aké výhody prináša bývanie v rodinnom dome a najmä na dedine. Môžete si vyjsť na záhradku, odtrhnúť si čerstvé vypestované plody, posedieť si pri kávičke na terase, okúpať sa v bazéne. A to zďaleka nie je všetko. Viete však, aké nepredvídané a nie príliš príjemné udalosti vás môžu prekvapiť? Určite vás ako prvé napadne povodeň. Keď však budete mať izoláciu základov dávno za sebou, nemáte sa čoho báť.

Pleseň na stenách

Objaví sa nečakane a zbaviť sa jej je náročné. Určite dobre poznáte aj to, najmä ak bývate v staršom dome, že pri upratovaní vám náhodne padne do očí pleseň na stenách. Odporúčame vám sústrediť sa viac na vetranie interiérových priestorov. Pleseň totižto spôsobuje kožné problémy a alergie, ktoré by ste rozhodne nemali podceňovať.
Pleseň môže vznikať najmä v kúpeľniach. Hydroizolácia kovovej strechy vás v tomto prípade nebude zaujímať. Skôr by ste si mali zistiť informácie o hydroizolácii kúpeľne. Vetrajte pravidelne a kontrolujte, či vlhkosť klesá, alebo nie.

Zlyhanie kúrenia, minutie zásob paliva

Najhoršie, ak sa to stane počas vykurovacej sezóny. Nikdy vopred nevieme odhadnúť, aká dlhá bude zima a koľko paliva spotrebujeme. Je lepšie, keď si spravíte väčšie zásoby ako rok predtým, pre prípad, že by sa stalo, že sa zima pretiahne. Ak vám zlyhá kúrenie, neostáva vám nič iné, len si nájsť odborníka, ktorý tomu rozumie. Budete sa však musieť zmieriť s tým, že sa na čas budete musieť presťahovať k svojim blízkym. Riskovať chorobu by ste rozhodne nemali, najmä ak máte malé deti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.