5 chýb, ktorým sa vyhnite pri zariaďovaní

0 156

Zariaďovanie domácnosti nemusíte zveriť iba do rúk skúseného interiérového dizajnéra. Nie vždy to môže mať želaný efekt – hoci všetko spolu ladí a vyzerá to tip-top, môžete mať pocit, že tomu chýba osobnosť. Vaša osobnosť. Preto, ak ste sa rozhodli zariadiť obývačku či inú miestnosť vy sami, vyhnite sa týmto častým chybám, ktoré môžu pokaziť veľmi dobrý dojem z vašej práce.

shutterstock_107189117

1. Nekupujte obraz len preto, že je originál

Originálne obrazy majú zvláštnu pozíciu. Ľudia majú zafixované, že čím drahší produkt, tým je kvalitnejší. Aj preto sú ochotní kúpiť obraz, ktorý sa im nepáči, len preto, že je to drahý originál. Až potom, keď si ho zavesia doma na stenu, si uvedomia, že sa im vôbec nepáči. Vyhnite sa tomu.

2. Sedačku si vyskúšajte

Podobné to je aj so sedačkami – je krásna, vidieť, že dizajnér sa s ňou pohral, a tak neváhate a kúpite si ju. Lenže sa na nej nedá sedieť a je nepohodlná. Preto si sedačku vždy pred kúpou vyskúšajte, aj internetové obchody majú svoje showroomy, kde si na pohovku môžete sadnúť, ľahnúť a otestovať ju.

3. Nevhodné lampy

Lampy by ste tiež mali vyberať veľmi opatrne, pretože ak si ju neotestujete, môže vám vrhať na stenu strašidelné tiene. Jasné, asi žiadny obchod vám nepožičia lampu, aby ste si ju doma otestovali, ale snažte sa o čisté a minimalistické svietidlá, ktoré nebudú hádzať desivé tiene.

4. Pozor na výber farby

Vybrať si farby je problém, pretože odtieň, ktorý si vyberáte, môže pod elektronickým svetlom v obchode vyzerať úplne inak ako u vás doma na stene. Preto si najprv touto farbou natrite kúsok sadrokartónu alebo dosky, ktorú priložíte ku stene a budete tento odtieň pozorovať pri prirodzenom, ale aj umelom svetle.

5. S tapetami tiež opatrne

Keď netrafíte farbu, musíte ju premaľovať. No ak netrafíte tapetu, musíte ju strhnúť. Pritom tu máte veľkú výhodu – tapetu môžete naozaj priložiť na stenu a otestovať si, ako vyzerá vo svojom prirodzenom prostredí. Ak sa týmto chybám vyhnete, zariaďovanie obývačky či inej izby by pre vás nemal byť problém.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.