4 tipy ako sa zbaviť žuvačky z pohovky

0 435

Žuvačka na sedačke nie je nič príjemné. Ale nie je to ani nič neriešiteľné. Ak sa tam už raz nalepila, nemusíte hneď vyhadzovať gauč. Existuje niekoľko trikov, ako sa žuvačky z textilu či kože zbaviť. Niektoré sú účinné, iné menej. Pozrite si tieto 4 najúčinnejšie tipy, ako zatočiť so žuvačkou.

shutterstock_1802472652

Použite ľad

Ak sa vám žuvačka prilepila na sedačku v lete, bude sa naťahovať a o textil sa poriadne prichytí. Preto je potrebné ju trochu schladiť. Vyberte si z mrazničky niekoľko kociek ľadu a dajte ich do igelitového vrecka. Prečo? Aby ste si okrem schladenia sedačku aj nezatopili roztopenou vodou. Kocky v sáčku položte na žuvačku a nechajte zopár minút účinkovať. Potom budete môcť žuvačku zoškrabať nožom.

Použite žehličku

Trochu netradičné riešenie, čo poviete? Ale účinné. Zapnite žehličku, ale nech vám nenapadne ju prikladať priamo na žuvačku. Na inkriminované miesto položte papier, najlepšie hnedý hrubý na balenie balíkov prípadne noviny. Žehličkou prejdite po žuvačke a tá sa vám na papier nalepí. Keby ste ho nemali, máte žuvačku na žehličke.

Použite ocot

Môžete použiť aj studený ocot, keď ho však zohrejete v mikrovlnke, tento postup bude účinnejší. Ešte predtým, ako zoberiete ocot do akcie, skúste ním natrieť kúsok vašej textilnej sedačky, najlepšie niekde vzadu a pozorujte, či pohovka nebude reagovať s octom – fľaky, vyblednutie alebo strata farby. Žuvačku octom pretrite, nechajte chvíľu účinkovať a potom ju zoškrabte.

Použite iné tekuté prípravky

Tu máte veľa vecí na výber, ktorými sa môžete žuvačky zbaviť. Medzi najúčinnejšie patria chemické prípravky ako lak na nechty, technický benzín či riedidlo. Potom môžete skúsiť aj niečo menej typické, napríklad Coca-Colu či mazací prípravok WD 40.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.